Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Крис Мидълтън вкара 34 точки за победата на Милуоки над Сакраменто 🏀

Крис Мидълтън вкара 34 точки, а Джейрю Холидей прибави 26 при победата на Милуоки Бъкс над Сакраменто със 133:127 в първенството на НБА. Милуоки вече има 30 победи и подгони Чикаго на върха в Централната дивизия.

Голямата звезда на Бъкс Янис Адотекумбо не игра, но другите двама запълниха липсата му. Двукратният носител на приза Най-полезен играч в Лигата" напусна снощния мач с Чикаго заради удар в дясното коляно, когато вкара 30 точки. Така актуалният шампион в Лигата спечели трета поредна победа, а състоянието на Адетокумбо ще бъде обявено по-късно днес.

Сакраменто, на последно място в Тихоокеанската дивизия с 18/30, натисна в последните минути на мача и успя да стопи пасива от 15 точки, който имаха в началото на четвъртата част. Но Мидълтън вкара важна тройка 1:09 минути преди края, но Харисън Барнс завърши атака за гостите, отново Холидей натисна и при атака от ляво заби топката, за да направи разликата 126:120 47.6 секунди преди края.

Донте Ди Винченцо вкара 20 точки за Милуоки, а Барнс наниза 29 за Сакраменто. Тайризи Холибъртън прибави 24 за гостите.