Тройка в края раздели Константинова и Миралвайе от пета победа за сезона

Карина Константинова и Миралвайе допуснаха драматично второ поредно поражение, което ги оставя без победа от началото на календарната година. Националката и съотборничките й се хвърлиха здраво, но загубиха двубоя си срещу Патерна с крайното 67:69 (18:19, 15:13, 19:17, 15:20) в домакинска среща от 19-ия кръг на испанската Втора дивизия при жените.

Тимът на Миралвайе разполагаше с аванс от две точки при оставащи около 80 секунди до края на двубоя, но тройка на топреализаторката в мача Недзла Ковачевич обърна резултата в полза на Патерна при 67:68 в последната минута игра. Константинова и нейните съотборнички не успяха да намерят пътя към коша до финалната сирена, което изпрати победата в ръцете на гостите от Валенсия.

Българката отново прескочи двуцифрения точков актив, превръщайки се във втората най-резултата състезателка в селекцията на Раул Перес Аройо. Константинова записа 14 точки, 2 борби и 2 асистенции при 3/8 стрелба за две точки, 2/7 от тройката и 2/4 от наказателната линия за 38 минути като титуляр. Иджеома Ученду поведе колоната за Миралвайе със 17 точки, а Камила Джаксън добави "дабъл-дабъл" от 13 точки и 16 борби.

Недзла Ковачевич изведе Патерна до победата с 21 точки и 6 борби. Исиар Веласко наниза още 19 точки за победителките.

Миралвайе заема 14-ата позиция във временното класиране с баланс от 4 победи и 14 загуби, докато Патерна е 9-и с 8-10. Следващият мач на Константинова и компания е на 29 януари, когато те приемат лидера в подреждането Барселона, който има само 1 загуба от 17 мача до момента.

Снимка: Jesus Vallejo