Георги Младенов изведе Миньор Перник до нова победа

Лидерът Миньор 2015 не допусна изненада срещу Политехника в мач от регион Запад на ББЛ А Група, побеждавайки го с 86:66, най-вече след силната си втора част.

Фаб Файв надви драматично Правец

Баскетболистите на Георги Младенов взеха инициативата още в началните минути, но след първата четвърт преднината им бе минимална – 17:16. Отборът от София стигна до равенство в началото на втория период, но много бързо Миньор 2015 отново започна да трупа аванс и на почивката се откъсна с 47:28. След паузата играта бе доста по-равностойна, като тимът от Перник поддържаше солидна разлика и преди последната част водеше с 68:46. Темпото се запази и в оставащото време, като Миньор нямаше проблем да спечели мача.

Георги Бързаков бе най-резултатен за успеха с 23 точки. Христо Гатев се отчете с 15 точки и 7 борби. Георги Дамянов реализира 13 точки, Драгомир Енчев записа дабъл-дабъл от 11 точки и 10 борби, а с 10 точки завърши Кристиян Ставрев. За Политехника Йордан Кирилов вкара 14 точки, по 13 нанизаха Ивайло Константинов (8 борби, 7 асистенции) и Никола-Александър Жеков.