Майк Джеймс и Монако нямат спиране

Тимът на Монако отново се озова в плейофната картинка на Евролигата. Клубът от Княжеството вече се намира на осмото място във временното класиране, след като днес записа четвъртата си поредна победа в турнира, постигната над Зенит с 86:77 (18:17, 18:15, 21:18, 29:27) в двубой от 22-рия кръг на надпреварата. Шампионите на ЕвроКъп от миналия сезон контролираха двубоя през цялото второ полувреме и заслужено достигнаха да успеха.

Така монегаските изместиха Анадолу Ефес от последното плейофно място и вече разполагат с баланс от 10 победи и 11 загуби през настоящия сезон срещу 9-10 за действащите шампиони, които пък имат два мача по-малко от своя съсед. Зенит пропусна да излезе временно на третата позиция и засега ще остане пети с 12 успеха и 6 поражения.

Майк Джеймс отново поведе Монако с 21 точки, 4 борби и 5 асистенции при 8/14 стрелба за две точки. Плеймейкърът отбеляза 13 точки в последната четвърт, за да помогне на тима си да завоюва ценния успех. Бившият играч на Шарлът Хорнетс Дуейн Бейкън вкара още 20 точки и прибави 6 борби, а Донатас Мотиеюнас наниза 16 точки и хвана 8 топки.

Джордан Мики бе над всички за Зенит с 18 точки. Миндаугас Кузминскас и Дмитрий Кулагин реализираха по 12 точки, а Сергей Карасьов завърши с 10.

Снимка: Euroleague