Медведев и Рубльов започнаха с убедителни победи в Мелбърн

Руснаците Даниил Медведев и Андрей Рубльов стартираха с победи на Откритото първенство на Австралия по тенис при мъжете.

Поставеният под номер 2 в схемата Медведев, който е участникът с най-висок рангинг след отстраняването от турнира на Новак Джокович, се справи с 6:1, 6:4, 7:6(3) с швейцареца Хенри Лааксонен.

Медведев, който през миналата година игра финал в Мелбърн, а през есента взе първата си титла от "Големия шлем" в Ню Йорк, допусна само един пробив в мача, който дойде още в първия гейм на срещата. След тази първоначална неточност руснакът беше безгрешен и без особени колебания затвори мача за час и 56 минути.

Лааксонен успя да затрудни съперника си единствено в третия сет, в който се добра до тайбрек. В него резултатът бе равен до 3:3, след което Медведев реализира четири поредни точки, за да се класира напред. Следващият съперник на Медведев ще бъде победителят от мача между австралиеца Ник Кирьос и британеца Лиъм Броуди.

Поставеният под номер 5 Рубльов имаше дори по-малко затруднения срещу италианеца Джанлука Магер и го надигра с 6:3, 6:2, 6:2 за 86 минути.

Рубльов се възползва максимално от 37-те непредизвикани грешки на Магер и в добавка с 31 печеливши удара и 13 аса не показа съмнения в класата си.

В следващия кръг Рубльов ще играе с литовеца Ричардас Беранкис, който отстрани испанеца Роберто Карбайес Баеня с 6:1, 3:6, 2:6, 6:3, 6:4.

Лесна победа постигна и номер 13 в схемата Диего Шварцман. Аржентинецът преодоля съпротивата на сърбина Филип Крайнович след 6:3, 6:4, 7:5. Във втория кръг Шварцман ще играе с австралиеца Кристофър О'Конъл, който елиминира французина Юго Гастон в четири сета.

Италианецът Яник Синер, номер 11 в схемата, спечели с 6:4, 7:5, 6:1 срещу "щастливия губещ" от квалификациите Жоао Соуса от Португалия, а испанецът Роберто Баутиста-Агут даде сет на италианеца Стефано Травалия за крайното 7:6(2), 6:4, 5:7, 6:1 в своя полза.