Този път Балкан доминира в третата четвърт и продължава към следващия етап на Балканската лига

Балкан постигна трета поредна победа в група "А" на Балканската лига по баскетбол за мъже. В "Арена Ботевград" възпитаниците на Небойша Видич победиха северномакедонския ФМП Академия с 80:71 (20:16, 22:23, 22:12, 16:20) и по този начин се класираха за следващия етап на регионалната надпревара.

"Зелените" водеха с минимална разлика почти през целия мач като успяха да се откъснат напред след силна серия в третия период. Срещата за Балкан пропусна Станимир Маринов заради здравословни проблеми, а извън състава още бе и Михаил Гавазов.

Двата тима изигра равностойно първо полувреме, след което домакините имаха аванс от 42:39. ФМП изравни малко след началото на второто полувреме - 42:42. След това обаче "зелените" направиха серия от 15:2, за да се откъснат за първи път в резултата с двуцифрена разлика при 57:44. В последната част гостите намалиха пасива си до 10 точки, а малко преди края до 71:78, но Балкан удържа победата.

За Балкан се отличи Дерик Маркс с 21 точки, 5 асистенции и 4 отнети топки. 15 точки и 8 борби добави Трейвин Тибодо, 13 точки и 9 асистенции записа Калил Дюкс, а 12 точки отбеляза Николай Грозев. 21 точки за Академия ФМП реализира Били Рей Айви.

В следващия мач от Балканска лига на 21 декември Балкан приема Апоел Галил Елион.

Снимка: Балкан