Бразилия приближава Шестата! Неймар торпилира Мексико (видео+галерия)

02 юли 2018 | 18:53 - Обновена
Бразилия направи още една крачка към шестата си световна титла. Отборът на Тите победи с 2:0 Мексико в атрактивен мач от Мондиал 2018. "Селесао Бразилейра" надви закономерно "ацтеките", които от своя страна отново стигнаха до обичайното си ниво на световно първенство – осминафинал. В герой за бразилците се превърна Неймар, който откри резултата в 51-ата минута, а след това бе в основата на гола на Роберто Фирмино в 88-ата минута.

Бразилците вече чакат победителя от двубоя БелгияЯпония тази вечер, с който ще мерят сили на четвъртфинал в Казан.

Срещата днес в Самара започна с натиск на мексиканците, които създадоха меле в наказателното поле на съперника още във втората минута. Наложи се стражът Алисон да отбива, след което Ървинг Лозано нанесе шут, отбит от бранителите в жълто.
sasa
В петата минута бразилците отвърнаха с мощен удар на Неймар, отбит от Гилермо Очоа, който изнесе отличен мач.

В 15-ата минута Лозано демонстрира чудесна техника, спирайки топката след 40-метров пас. След това мексиканското крило потърси Хавиер Ернандес, който дебнеше около вратарското поле на Алисон, но подаването не достигна до адресата.

В 21-ата минута отново имаше напрежение пред вратата на 5-кратните световни шампиони! Ектор Ерера получи отлична топка на границата на наказателното поле, последва финт и удар, който обаче се спря в тялото на Каземиро. Резултатът остана 0:0.

В 25-ата минута Неймар напомни за себе си. Бразилската звезда показа "как се прави" на двама мексиканци отляво, нахлу в наказателното поле и стреля. Последната преграда пред гола се казваше Гилермо Очоа, който спаси. Последваха още няколко опасности пред вратата на "ацтеките", а в 27-ата минута Филипе Коутиньо прати "бомба" към мишената, но не сполучи.
sasa
В 33-ата минута Габриел Жезус направи красив пробив по бразилски образец, но изстрелът му бе спрян от Очоа, който записа още едно спасяване на сметката си.

Две минути след почивката мексиканският страж отново бе безпогрешен под своята рамка. Коутиньо пробва бдителността на Очоа, но последният отби: 21-о спасяване за него на Мондиал 2018.

Отборът на Тите наложи силен натиск в началото на второто полувреме и това даде резултат. В 51-ата минута Вилиан прати прострелна топка отляво и Неймар я засече в мрежата – 1:0 за Бразилия! Втори гол за аса на "Селесао Бразилейра" на този световен шампионат. Това бе рекордният 227-и бразилски гол на Мондиал, с което "златистите" изпревариха Германия, която остава с 226.

Голът не спря 5-кратните световни шампиони. В 58-ата минута Паулиньо опита да запали ръкавиците на Очоа, но той отново не трепна. След 180 секунди Карлос Вела стреля опасно с левия си крак, но Алисон изби в ъглов удар.

В 64-ата минута Вилиан бе близо до 2:0, но отново вратарят на Мексико бе последна преграда, избивайки в корнер.
sasa
В 68-ата минута Неймар можеше да завърши прекрасна бразилска атака! Нападателят шутира по тревата, но Салседо подложи крак пред топката, което донесе нов корнер за "Селесао Бразилейра".

Нещата се успокоиха временно, като опасностите пред мексиканската врата спряха. От своя страна Мексико така и не успя да стигне до чисто голово положение пред бразилската врата, което не даде на футболистите на Хуан Карлос Осорио реален шанс за изравняване.
В 89-ата минута резервата Роберто Фирмини сложи последния печат под класирането на Бразилия за четвъртфиналите. Играчът на Ливърпул посрещна отбита от Очоа топка и отблизо направи 2:0 за звездите на Тите. Асистенцията за този гол отиде на сметката на Неймар.
Бразилия вече мисли за четвъртфиналите, докато мексиканците напускат Мондиал 2018. "Ацтеките" продължават да се спъват неизменно на осминафинал от 1994 година насам.
Фернандиньовлиза Фернандиньо
77' Карлос Салседо  Карлос Салседожълт картон
60' Хавиер Ернандес  Хавиер Ернандесизлиза
Раул Хименес  Раул Хименесвлиза
Каземирожълт картон Каземиро  59'
55' Ектор Ерера  Ектор Ереражълт картон
Едсон Алварес  Едсон Алваресизлиза
Жонатан дос Сантос  Жонатан дос Сантосвлиза
Неймаргол Неймар  51'
46' Рафаел Маркес  Рафаел Маркесизлиза
Мигел Лайун  Мигел Лайунвлиза
Филипе Луисжълт картон Филипе Луис  43'
38' Едсон Алварес  Едсон Алваресжълт картон