Аржентина успя!!! Меси и компания оцеляха след убийствена драма срещу Нигерия (видео+галерия)

26 юни 2018 | 22:54 - Обновена
Световният вицешампион Аржентина продължава участието си на Мондиал 2018. В крайно напечен мач "гаучосите" надвиха с 2:1 Нигерия и се класираха за фазата на директните елиминации. Там Лионел Меси и компания ще срещнат Франция в обещаващ осминафинал.

Капитанът на "албиселесте" откри резултата с красив гол в 15-ата минута, но в 51-ата Виктор Моузес изравни от дузпа. В 86-ата минута бекът Маркос Рохо направи 2:1 за Аржентина и спаси своя тим, превръщайки се в герой на вечерта!

"Суперорлите" напускат борбата с три точки в своя актив и достойно представяне.

d
Първата по-сериозна опасност се откри пред наказателното поле на Аржентина в седмата минута, но бранителите на "албиселесте" успяха да блокират атаката на африканците.

"Отговорът" на аржентинците дойде с неточен шут на Николас Таляфико. Защитникът се оказа на добра позиция отляво, но продължи да действа като защитник и изстрелът му мина встрани от мишената.

В 15-ата минута дойде часът на Лионел Меси. Евер Банега пусна далечен пас към мегазвездата на "гаучосите", който пое майсторски топката в наказателното поле на Нигерия и с чудесен удар с десния крак матира вратаря Франсис Узохо - 1:0 за Аржентина.

Това е шести гол на Лео на световни финали, с което той се изравни с българската футболна икона Христо Стоичков. Освен това страхотното попадение на аржентинския капитан е под №100 на шампионата в Русия. Меси стана третият аржентинец с голове на три световни първенства. Другите двама са Диего Марадона и Габриел Батистута.
sasa
В 27-ата минута Гонсало Игуаин можеше да направи 2:0, но защитата на "Суперорлите" успя да блокира нападателя на Ювентус.

По-добрата игра на двукратните световни шампиони продължи. В 34-ата минута Анхел ди Мария се откъсваше и бе фаулиран, което донесе жълт карто на Леон Балогун, играещ в лявата зона на отбраната на Нигерия. Меси стреля с левия крак покрай стената, но топката се отклони в страничната греда и резултатът се запази 1:0 - малшанс за южноамериканците.

Към края на полувремето нигерийците погледнаха към вратата на Франко Армани. Ахмед Муса, Келечи Ихаеначо и колегите им обаче не стигнаха до чиста голова възможност. Това явно се видя скучно на митичния Диего Армандо Марадона, който почти заспа в официалната ложа.

По време на почивката Лео Меси имаше кратка "оперативка" с колегите си в тунела на стадиона, като "гаучосите" изслушаха своя капитан и излязоха на игрището в Санкт Петербург.

В 50-ата минута ветеранът Хавиер Масчерано задържа Леон Балгун в наказателното поле на Аржентина и реферът Джунейт Чакър посочи без колебание дузпа. Нарушението донесе и жълт картон на бившия футболист на Ливърпул и Барселона. Виктор Моузес пък изпълни технично и точно наказателния удар - 1:1.

Веднага след нигерийския гол Хорхе Сампаоли вкара в игра крилото Кристиан Павон, който освежи осезаемо десния фланг на атаката на световните вицешампиони.

В 70-ата минута Ндиди от "Суперорлите" опита своя мерник отдалеч, но топката профуча над вратата.

В 75-ата минута футболистите на Нигерия поискаха дузпа от турския арбитър. Маркос Рохо свали с глава топката върху своята ръка в наказателното поле на "гаучосите".

Реферът използва видеоповторение, но категорично показа, че не намира умисъл в действията на аржентинския защитник. Това породи протести на "зелените", но играта продължи при 1:1.

В 80-ата минута Игуаин стреля неточно със силен шут, което принуди Диего Марадона да се хване за главата в ложата. В отговор Одион Игало принуди Армани да спасява удар отляво в 82-ата минута.

Аржентинските мъки свършиха в 86-ата минута, когато Рохо посрещна центриране отдясно и с десния крак прати топката в близкия ъгъл - 2:1 за южноамериканцитe!
 Попадението зарадва толкова Дон Диего в ложата, че той започна да размахва средни пръсти. Меси пък яхна голмайстора и заедно със съотборниците си вече мисли за следващия противник - Франция. На 30 юни (събота) "петлите" и "албиселесте" повдигат завесата на осминафиналите.
Симивлиза Сими
86' Маркос Рохо  Маркос Рохогол
80' Николас Таляфико  Николас Таляфикоизлиза
Серхио Агуеро  Серхио Агуеровлиза
72' Анхел ди Мария  Анхел ди Марияизлиза
Максимилиано Меса  Максимилиано Месавлиза
64' Евер Банега  Евер Банегажълт картон
61' Енцо Перес  Енцо Пересизлиза
Кристиан Павон  Кристиан Павонвлиза
Виктор Моузесдузпа Виктор Моузес  51'
49' Хавиер Маскерано  Хавиер Маскераножълт картон
Келечи Ихеаначоизлиза Келечи Ихеаначо  46'
Одион Игаловлиза Одион Игало
Леон Балогунжълт картон Леон Балогун  32'
14' Лионел Меси  Лионел Месигол