Неизвестност след шоу между Япония и Сенегал! Хонда спря африканците (видео+галерия)

24 юни 2018 | 19:35 - Обновена
Япония и Сенегал записаха зрелищно 2:2 в среща от група 8 на Мондиал 2018. До успеха по-близо бяха африканците, които повеждаха на два пъти, но "самураите" показаха воля и сила да стигнат до точката. Резултатът откри Садио Мане, който порази мрежата в 11-ата минута с куриозно попадение. В 34-ата минута Такаши Инуи изравни с диагонален шут. В 71-ата минута Муса Ваг направи 2:1 за Сенегал с изстрел отдясно, но Кейсуке Хонда развали празника на "лъвовете от Теранга" - 2:2.

Двата тима започнаха световното първенство с победи - Япония записа изненадващ успех срещу Колумбия с 2:1, а африканците удариха, също с 2:1, Полша. Така срещата в Екатеринбург можеше да класира някой от съперниците на осминафиналите, но това не стана.
саса
В последните срещи от групата японците ще срещнат поляците, докато Сенегал ще премери сили с Колумбия.
Двубоят започна с две опасни разбърквания в наказателното поле на "самураите", които обаче не доведоха до нищо сериозно. В шестата минута Юсуф Сабали направи опасно "слизане" по лявото крило на атаката на Сенегал, но центрирането стигна до ръцете на стража Ейджи Кавашима.

В 11-ата минута по-добрата игра на африканците даде резултат, макар и по куриозен начин. Изстрел отляво на Сабали принуди Кавашима да боксира топката, но вратарят направи това несръчно. Кавашима отби, но топката срещна краката на Мане и Сенегал откри - 1:0.

Това бе първи гол на звездата на Ливърпул с националната фланелка през 2018 година и общо 15-и в кариерата му.
ссссс
Последва лек натиск на "самураите", който обаче не доведе до голови опасности пред стража Кади Н'Диайе. В 21-ата минута нападателят Исмаила Сар получи шанс да шутира от воле, но се получи слаб удар и Кавашима улови без проблеми.
В 34-ата минута Такаши Инуи изравни резултата! Крилото на японците порази мрежата с хубав диагонален удар, с който не остави шансове на Кади Н'Диайе - 1:1.

В последните минути на първата част Кавашима показа класа под своята рамка, спирайки голова опасност. Така "самураите" взеха максимума от първото полувреме - един гол след един изстрел по мишената. Двата тима се оттеглиха на почивка при 1:1.
saaaasssss
Вторите 45 минути започнаха с удар с глава на Юя Осако. Централният нападател на Япония тества бдителността на стража на Сенегал в 49-ата минута, но изстрелът бе слаб и не затрудни Кади Н'Диайе по никакъв начин.

В 55-ата минута Мбайе Нианг шутира към японската врата, но Кавашима улови без проблеми. Скоро след това обаче нападателят на Торино получи жълт картон за шамар по японски футболист.

В 60-ата минута Осако пропусна уникална възможност. Стрелецът на Япония се оказа на голова позиция на границата на вратарското поле, но не успя да засече топката и пропусна!

В 64-ата минута Инуи нанесе хубав удар отляво, но напречната греда помогна на Кади Н'Диайе да не инкасира втори гол - равенството се запази.

В 71-ата минута Муса Ваг простреля стража на азиатците отдясно. Това бе дебютен гол на 19-годишния африкaнец с националния екип. Сенегалският бек посрещна по чудесен начин центриране по тревата на Сабали и не остави никакъв шанс на Кавашима - 2:1 за Сенегал! С това Ваг се превърна в най-младият африканец с гол на световни финали - 19 години и 236 дни.

Радостта на "лъвовете от Теранга" обаче бе кратка. В 77-ата минута резервата Кейсуке Хонда се оказа на точното място при разбъркване в пеналта на Сенегал и бившият играч на Милан изравни с левия крак - 2:2!
sasasaadddd

До края нов гол не падна и тази зрелищна битка остана нерешена. 2:2 и по точка за Япония и Сенегал, които оставиха интригата за последния кръг от груповата фаза, когато ще трябва да се реши кои два отбора от това каре продължават напред.

Такаши Усамивлиза Такаши Усами
86' Мбайе Нианг  Мбайе Ниангизлиза
Маме Бирам Диуф  Маме Бирам Диуфвлиза
81' Папа Алиуне Ндиайе  Папа Алиуне Ндиайеизлиза
Шейх Н'Дойе  Шейх Н'Дойевлиза
Кейсуке Хондагол Кейсуке Хонда  78'
Генки Харагучиизлиза Генки Харагучи  75'
Шинджи Оказакивлиза Шинджи Оказаки
Шинджи Кагаваизлиза Шинджи Кагава  72'
Кейсуке Хондавлиза Кейсуке Хонда
71' Муса Ваг  Муса Ваггол
Такаши Инуижълт картон Такаши Инуи  68'
65' Алфред Н'Диайе  Алфред Н'Диайеизлиза
Шейку Кояте  Шейку Коятевлиза
59' Мбайе Нианг  Мбайе Ниангжълт картон
Такаши Инуигол Такаши Инуи  34'
11' Садио Мане  Садио Манегол