Франция се поизложи в генералната репетиция (видео)

10 юни 2018 | 00:06 - Обновена
Един от фаворитите за световната титла Франция не успя да победи САЩ в контрола, играна на "Парк Олимпик Лион". Въпреки че нанесоха 18 удара в очертанията на противниковата врата, "петлите" стигнаха само до 1:1. Американците изненадващо поведоха с гол на Джулиан Грийн в 44-ата минута, а в 78-ата Килиан Мбапе засече подаване на Бенжамен Павар и спаси домакините от сензационна загуба.

За французите това беше последна проверка преди заминаването за Русия и футболистите на Дидие Дешан държаха да зарадват феновете в Лион. Домакините показаха зрелищен футбол срещу Италия (3:1) и малцина очакваха, че могат да имат проблеми с американците, които не успяха да се класират за световните финали. В трите досегашни мача между двата отбора Франция имаше три победи с обща голова разлика 10:0.
Килиан Мбапе и Оливие Жиру поведоха атаката на "петлите", а Антоан Гризман действаше зад тях. За гостите в предни позиции започнаха Джулиан Грийн и Боби Ууд.

В 5-ата минута Пол Погба пробва далечен изстрел, но топката мина над вратата. В 10-ата Гризман намери Жиру, но неговият удар с глава не затрудни Зак Стефан. Стражът на "янките" показа класа и след технично изпълнение на Мбапе в средата на полувремето.
Французите продължиха да създават положения и с лекота да ги пропускат. Те бяха наказани в 44-ата минута, когато гостите стигнаха до гол с първия си удар. Наглед безобидно центриране не беше изчистено от Джибрил Сидибе и Грийн успя да изненада Юго Лорис.

Втората част стартира с още едно опасно положение пред вратата на САЩ, но Гризман стреля неточно. В 55-ата минута Жиру и Матю Миазга се сблъскаха във въздуха и си удариха главите. И двамата се строполиха на терена окървавени, но лекарските щабове ги вдигнаха на крака. Въпреки това, Жору бе заменен от Усман Дембеле.
Франция играеше силно, но не успяваше да изравни. В 66-ата минута слаб удар на Погба поопадна в ръцете на Зак Стефан. Две минути по-късно Мбапе завъртя топката от фаул, но топката мина покрай гредата.

В 78-ата минута Павар центрира отдясно към непокрития Мбапе, който спокойно насочи топката в мрежата. До края домакините имаха няколко положения, от които да грабнат победата, но и късметът не бе с тях. В самия край на добавеното време Зак Стефан като по чудо спаси удар на Дембеле. Франция започва участието си на Мондиал 2018 с мач срещу Австралия. Другите съперници на тима на Дешан са Перу и Дания.

Оливие Жиру Оливие Жиру9 Томи Джурич9 Томи Джурич
87' Азиз Бехич  Азиз Бехичжълт картон
84' Роби Крузе  Роби Крузеизлиза
Даниел Арзани  Даниел Арзанивлиза
Азиз Бехичавтогол Азиз Бехич  81'
Корентен Толисоизлиза Корентен Толисо  78'
Блес Матюидивлиза Блес Матюиди
Корентен Толисожълт картон Корентен Толисо  76'
72' Томас Рогич  Томас Рогичизлиза
Джаксън Ървайн  Джаксън Ървайнвлиза
Антоан Гризманизлиза Антоан Гризман  70'
Оливие Жирувлиза Оливие Жиру
Усман Дембелеизлиза Усман Дембеле
Набил Фекирвлиза Набил Фекир
64' Андрю Набут  Андрю Набутизлиза
Томи Джурич  Томи Джуричвлиза
62' Миле Йединак  Миле Йединакдузпа
Антоан Гризмандузпа Антоан Гризман  58'
57' Джошуа Рисдън  Джошуа Рисдънжълт картон
13' Матю Лекие  Матю Лекиежълт картон