Младата гвардия на Португалия разкъса Алжир в юбилея на Кристиано (видео)

08 юни 2018 | 00:35 - Обновена
Португалия не се затрудни с Алжир и спечели с 3:0 поредната си контрола преди старта на световното първенство. Кристиано Роналдо изигра своя мач №150 за националния отбор, но беше засенчен от Гонсало Гедеш, който отбеляза два от головете. За европейските шампиони се разписа и Бруно Фернандеш.

Роналдо не бе играл от финала на Шампионската лига срещу Ливърпул, но още в първите минути получи възможност да обстрелва вратата на гостите. Ударът на звездата срещна стената, а после и вратарят на "пустинните лисици" Абдеркадер Салхи се намеси адекватно.  Португалците създадоха доста голови положения и селекционерът Фернандо Сантош може да е доволен от видяното. В 17-ата минута Вилиам Карвальо намери с дълъг пас Бернардо Силва, той свали с глава към Гедес и крилото на Пари Сен Жермен откри резултата.

Роналдо пропиля една добра възможност да ознаменува юбилея си с гол, но пък се прояви с перфектна асистенция към Бруно Фернандеш и в 37-ата минута домакините поведоха с 2:0. Халфът на Спортинг (Лисабон) засече с глава центрирането на CR7 и вкара дебютното си попадение за националния тим.
След почивката стражът на Алжир продължи да парира ударите на Роналдо. В 55-ата минута Рафаел Герейро се включи в предни позиции и центрира на главата на Гедес, който красиво насочи топката в мрежата. Малко по-късно Кристиано опита акробатично изпълнение от въздуха, но не уцели вратата.

В края португалците намалиха темпото, но публиката на "Луж" видя достатъчно и се зареди с оптимизъм преди старта на отбора срещу Испания на 15 юни.

Кристиано Роналдогол Кристиано Роналдо  88'
86' Давид Силва  Давид Силваизлиза
Лукас Васкес  Лукас Васкесвлиза
Гонсало Гедесизлиза Гонсало Гедес  80'
Андре Силвавлиза Андре Силва
77' Диего Коща  Диего Кощаизлиза
Яго Аспас  Яго Аспасвлиза
70' Андрес Иниеста  Андрес Иниестаизлиза
Тиаго Алкантара  Тиаго Алкантаравлиза
Бернардо Силваизлиза Бернардо Силва  69'
Рикардо Куарешмавлиза Рикардо Куарешма
Бруно Фернандешизлиза Бруно Фернандеш  68'
Жоао Мариовлиза Жоао Марио
58' Начо Фернандес  Начо Фернандесгол
55' Диего Коща  Диего Кощагол
Кристиано Роналдогол Кристиано Роналдо  44'
Бруно Фернандешжълт картон Бруно Фернандеш  28'
24' Диего Коща  Диего Кощагол
17' Серхио Бускетс  Серхио Бускетсжълт картон