Сборная забрави какво е победа, Черчесов с антирекорд (видео)

05 юни 2018 | 21:31 - Обновена

Русия и Турция завършиха 1:1 в приятекски мач, игран в Москва. Това беше последна проверка за Сборная преди началото на световното първенство, на което страната е домакин. Александър Самедов откри резултата в 35-ата минута, но през второто полувреме Юнус Мали изравни. По този начин руснаците нямат победа в седми пореден мач под ръководството на Станислав Черчесов и той вече е притежател на антирекорда за най-продължителна серия без успех начело на националния тим. По 6 мача без победа записаха Анатолий Бишовец през 1998 година и Леонид Слуцкий през 2016-а.

Преди почивката и двата тима създадоха по няколко голови положения. Домакините успяха да поведат в 35-ата минута след красива комбинация между Алан Дзагоев и Самедов, който технично прехвърли вратаря за 1:0.

Турция изравни след час игра благодарение на Юнус Мали. Той овладя дълъг пас от собствената половина, напредна и стреля точно до гредата, като не остави шансове на Игор Акинфеев.

За турците това беше първи гол във вратата на Сборная след 8 мача, в които нито веднъж не се бяха разписвали срещу този съперник.

"Направихме крачка напред в сравнение с двубоя срещу Австрия. Не се съмнявам, че на световното първенство ще дадем на нашите привърженици това, което искат", заяви оптимистично след срещата Черчесов.

Руснаците са в една група със Саудитска Арабия, Египет и Уругвай.

РУСИЯ - ТУРЦИЯ 1:1 (1:0)
1:0 А. Самедов (35)
1:1 Ю. Мали (60)

РУСИЯ: Акинфеев, Смолников (Кудряшов, 77), Игнашевич, Кутепов, Жирков, Самедов (Ант. Миранчук, 86), Газинский (М. Фернандес, 77), Зобнин (Кузяев, 90+3), Дзагоев (Ал. Миранчук, 61), Головин, Смолов
Селекционер: С. Черчесов
ТУРЦИЯ: Киринтили, Шенер (Зеки Челик, 90), Айхан, Чаглар Сеюнджю, Хасан Али, Ирфан Кахведжи (Мехмет Топал, 46), Окай Йокушлу, Махмут Текдемир (Юнус Малли, 46), Юсуф Язиджи (Огузхан, 46), Дженгиз Юндер (Сердар Гюрлер, 76), Кенан Караман (Емре Акбаба, 82)
Селекционер: М. Луческу

СЪДИЯ: Хацеган (Румъния)
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Дзагоев, Жирков (Р), Йокушлу, Али, Акбаба (Т)

Александър Головинжълт картон Александър Головин  88'
85' Мохамед Ал Сахлави  Мохамед Ал Сахлавиизлиза
Мохамед Асири  Мохамед Асиривлиза
72' Яхия Ал Шехри  Яхия Ал Шехриизлиза