Вратар подари победата на Португалия над Хърватия (видео)

17 ноември 2020 | 23:56 - Обновена
  • копирано
  • 5
Португалия постигна труден успех с 3:2 над Хърватия в сблъсъка между двата тима от лига "А", група 3 на Лигата на нациите. Двата тима направиха интересен двубой с много голове. В крайна сметка обаче гостите си тръгнаха доволни от Сплит, а голяма вина за това има вратарят на домакините Доминик Ливакович, който направи груба грешка в последната минута, с която позволи на Рубен Диаш да отбележи победния гол за "Мореплавателите". Преди това Матео Ковачич се разписа на два пъти за Хърватия в 29-ата и 65-ата минута, а за Португалия точни бяха Рубен Диаш в 52-ата и Жоао Феликс в 60-ата минута.

Домакините взеха преднина в 29-ата минута, когато след груба грешка на Рубен Семедо топката попадна в Матео Ковачич, първият удар на халфа бе спасен от вратаря, но при добавката той успя да отбележи за 1:0.

В 51-ата минута обаче "шахматистите" останаха в намален състав. Марко Рог извърши груб фаул в гръб и получи втори жълт и червен картон.

Кристиано Роналдо изпълни наказателния удар, вратарят успя да спаси, но топката попадна в Семедо, който подаде към Рубен Диаш и той стреля във вратата за 1:1.

В 60-ата минута се стигна и до обрат. Лоша намеса на защитник на Хърватия позволи на топката да стигне до Диого Жота в наказателното поле, той върна за Жоао Феликс, който отблизо вкара за 1:2.

Домакините обаче реагираха добре и в 65-ата минута отново изравниха. Никола Влашич получи в наказателното поле и върна към Ковачич, който шутира от дистанция и вкара за 2:2.

В самия край на двубоя гостите се добраха до победата благодарение на груба вратарска грешка. При едно центриране от корнер стражът Доминик Ливакович излезе и улови топката, но след това се я изпусна в краката на Рубен Диаш, който се възползва от подаръка и вкара за 2:3.

Така Португалия завършва на 2-ото място в групата с 13 точки, докато Хърватия приключва на 3-ото място с 3 точки.

Мислав Орсичвлиза Мислав Орсич
77' Диого Жота  Диого Жотаизлиза
Паулиньо  Паулиньовлиза
Данило Перейра  Данило Перейраизлиза
Сержио Оливейра  Сержио Оливейравлиза
71' Жоао Феликс  Жоао Феликсизлиза
Бернардо Силва  Бернардо Силвавлиза
Марио Руи  Марио Руиизлиза
Жоао Кансело  Жоао Канселовлиза
Матео Ковачичгол Матео Ковачич  65'
Марио Пашаличизлиза Марио Пашалич  64'
Йосип Брекаловлиза Йосип Брекало
60' Жоао Феликс  Жоао Феликсгол
Иван Перишичжълт картон Иван Перишич  57'
54' Кристиано Роналдо  Кристиано Роналдожълт картон
52' Рубен Диаш  Рубен Диашгол
Марко Рогчервен картон Марко Рог  51'
46' Бруно Фернандеш  Бруно Фернандешизлиза