Англия се провали на "Уембли" дни след гръмкия успех срещу Белгия, Магуайър продължава с издънките (видео)

14 октомври 2020 | 23:39 - Обновена
Англия се срина до третото място в Група А2 от Лигата на нациите, след като допусна изненадващо домакинско поражение с 0:1 от Дания. Само три дни след гръмкия успех над отбора на Белгия, който е №1 в ранглистата на ФИФА, селекцията на Гарет Саутгейт показа доста безлична игра, а нейният връх бяха проявите на Хари Магуйър, оставил отбора си с човек по-малко след само половин час игра. Няколко минути след неговото изгонване Дания получи малко пресилена дузпа, която бе реализирана от Кристиан Ериксен. Така "трите лъва", които бяха лидер в класирането преди днешните мачове, вече са на трето място в групата след отборите на Белгия и Дания.

В началото на септември двата отбора направиха безлично 0:0 на "Паркен".

Гарет Саутгейт направи пет промени в сравнение с мача с Белгия. Две от тях бяха принудителни, тъй като Ерик Дайър и Киърън Трипиър отпаднаха от състава. Местата им бяха заети от Конър Коуди и Ейнсли Мейтланд-Найлс. Рийс Джеймс, Калвин Филипс и Хари Кейн се завърнаха сред титулярите.

Дания излезе със същите 11, които започнаха при победата над Исландия. Брейтуейт, Долберг и Поулсен водят атаката на "червения динамит".

Първото полувреме се разви по изключително лош за домакините начин. В 31-вата минута Англия остана с човек по-малко, след като Хари Магуайър получи втори жълт картон. Капитанът на Манчестър Юнайтед бе декориран за първи път в самото начало на двубоя заради закъсняло влизане в краката на Поулсен. Във втората ситуация Магуйър получи подаване в центъра. Първото му докосване бе ужасяващо, след което той се опита да си върне топката, но намери глезена на Долберг. Така най-скъпият защитник се озова под душовете рано-рано.

Само три минути след това гостите получиха и дузпа. Пикфорд и Уокър не се разбраха в наказателното поле, Дилейни се опита да се възползва и в суматохата бранителят чукна крака на съперника. Главният рефер посочи бялата точка, а Кристиан Ериксен изпълни безкомпромисно дузпата, отбелязвайки стотния си мач за Дания с гол.
Иначе англичаните не показаха кой знае какво през първата част, като най-добре в селекцията на Саутгейт се представи Рийс Джеймс.

В 66-ата минута Англия бе много близо до това да изравни резултата, но Каспер Шмайхел се намеси блестящо, за да спаси хубав изстрел с глава отблизо на Мейсън Маунт. Десет минути след това отново Шмайхел бе на висота, след като изби над гредата опасен пряк свободен удар на Джеймс. До края домакините не успяха да променят статуквото и по този начин допуснаха първа загуба в групата.

След последния съдийски сигнал Рийс Джеймс също получи червен картон заради реплики по адрес на главния съдия.

Калвин Филипс Калвин Филипс8 Томас Дилейни8 Томас Дилейни
Ейнсли Мейтланд-Найлс Ейнсли Мейтланд-Найлс3 Пиер-Емил Хьойберг23 Пиер-Емил Хьойберг
Рийс Джеймсчервен картон Рийс Джеймс  90'
88' Пиер-Емил Хьойберг  Пиер-Емил Хьойбергизлиза
Доминик Калвърт-Люинвлиза Доминик Калвърт-Люин
46' Андреас Кристенсен  Андреас Кристенсенизлиза
Матиас Йоргенсен  Матиас Йоргенсенвлиза
Роберт Сков  Роберт Сковизлиза
Joakim Maehle  Joakim Maehleвлиза
45' Пиер-Емил Хьойберг  Пиер-Емил Хьойбергжълт картон
38' Андреас Кристенсен  Андреас Кристенсенжълт картон
37' Каспер Долберг  Каспер Долбергизлиза
Пионе Систо  Пионе Систовлиза
Ейнсли Мейтланд-Найлсизлиза Ейнсли Мейтланд-Найлс  36'
Тайрън Мингсвлиза Тайрън Мингс
35' Кристиан Ериксен  Кристиан Ериксендузпа