Турция показа характер срещу Сърбия (видео)

14 октомври 2020 | 23:59 - Обновена
  • копирано
  • 0
Турция и Сърбия направиха 2:2 в среща от група 3 на Лига "В" в Лигата на нациите. Съперниците си размениха по едно полувреме. Сърбите поведоха с попадения на Сергей Милинкович-Савич и Александър Митрович (от дузпа), но домакините стигнаха до точката благодарение на попадения на Хакан Чалханоглу (57') и Озан Туфан (76').

И двата тима останаха без победа. В класирането в групата води Русия със 8 точки, пред Унгария с 7. Турция има 3 точки, а Сърбия - 2.

Турците бяха подредени в схема 4-2-3-1, като атаката водеше Бурак Йълмаз, а офанзивното трио зад него оформиха Дженгиз Юндер, Хакан Чалханоглу и Кенан Караман. За Сърбия в предни позиции започнаха Александър Митрович и филип Джуричич, а на пейката остана Лука Йович.

Двата отбора бяха изведени на "Тюрк Телеком Арена" от Георги Кабаков. Сърбите можеха да получат гол още в първата минута след грешка на Неманя Максимович, но тя бе поправена от Никола Миленкович. Секунди след това Марко Дмитрович се справи с опасен удар на Чалханоглу.
Гостите бяха по-прибрани, но когато тръгваха напред, успешно намираха свободни пространства. В 22-ата минута Михайло Ристич центрира отляво и Милинкович-Савич прати топката с глава в мрежата. Проблемите за турците се увеличиха с контузията на Хасан Али Калдъръм, който бе заменен от Умут Мераш.

И след гола по-добрите положения бяха в полза на Сърбия. Голям пропуск направи Ристич, който остана на няколко метра пред Мерт Гюнок, но стреля в аут. Георги Кабаков пък се запомни с това, че не отсъди нарушение в ситуация, в която Мерих Демирал изрита в главата Митрович.
Втората час започна с дузпа за сърбите, отсъдена за нарушение срещу Милинкович-Савич. Митрович с лекота отбеляза от бялата точка своя 36-и гол за националния отбор. После турците заиграха с повече хора в атака и в 57-ата минута интригата се върна. Попадението вкара Чалханоглу след хубаво взаимодействие с Караман.

След час игра и турците поискаха дузпа, но Кабаков подмина претенциите им. В 64-ата минута Милинкович-Савич стреля опасно с глава, но Мерт Гюнош не позволи да бъде изненадан. Домакините продължиха да притиснат съперника и заслужено изравниха четвърт час преди края. Точен беше Озан Туфан след поредица от грешки в сръбската защита. В последните минути Бурак Йълмаз беше изгонен за два жълти картона.

Дженгиз Юндер Дженгиз Юндер7 Михайло Ристич19 Михайло Ристич
Хакан Чалханоглу Хакан Чалханоглу10 Сергей Милинкович-Савич20 Сергей Милинкович-Савич
Abdulkadir Omurвлиза Abdulkadir Omur
82' Александър Митрович  Александър Митровичжълт картон
77' Александър Коларов  Александър Коларовжълт картон
Mahmut Tekdemirизлиза Mahmut Tekdemir  76'
Yusuf Yaziciвлиза Yusuf Yazici
Озан Туфангол Озан Туфан
75' Стефан Митрович  Стефан Митровичизлиза
Неманя Гудел  Неманя Гуделвлиза
Филип Джуричич  Филип Джуричичизлиза
Душан Влахович  Душан Влаховичвлиза
Хакан Чалханоглугол Хакан Чалханоглу  57'
49' Александър Митрович  Александър Митровичдузпа
46' Михайло Ристич  Михайло Ристичизлиза
Филип Младенович  Филип Младеновичвлиза
Бурак Йълмазжълт картон Бурак Йълмаз  44'
Окай Йокушлужълт картон Окай Йокушлу  29'
Хасан Али Калдъръмизлиза Хасан Али Калдъръм  27'
Умут Мерашвлиза Умут Мераш
21' Сергей Милинкович-Савич  Сергей Милинкович-Савичгол
16' Стефан Митрович  Стефан Митровичжълт картон