Унгария отмъкна точка и от Москва (видео)

15 октомври 2020 | 01:03 - Обновена
  • копирано
  • 0
Русия не успя да преодолее Унгария и мачът помежду им от група 3 в Лига "В" на Лигата на нациите приключи без голове. Домакините изиграха слабо първо полувреме и малко по-добро второ, но отсъствието на Марио Фернандес, Александър Головин и Алексей Миранчук си каза думата и отборът изглеждаше хаотичен в атака.

В предишния кръг руснаците направиха 1:1 у дома с Турция, което беше прието като разочарование след двете победи на старта. Унгарците пък изненадващо надвиха с 1:0 Сърбия в Белград, а днес взеха ценна точка в Москва и са втори в групата след Русия.

Селекционерът на домакините Станислав Черчесов пусна в предни позиции Артьом Дзюба, Алексей Ионов и Далер Кузяев, а в средата на терена действаха Антон Миранчук, Роман Зобнин и Магомед Оздоев

Атаката на унгарците водеха Адам Салай и Неманя Николич, а малко зад тях играеше Филип Холендер.
Преди почивката мачът беше доста скучен. Руснаците не наложиха очакваното високо темпо и това напълно устройваше гостите. Първата по-опасна атака на домакините беше в 11-ата минута, но финалният пас на Ионов не стигна до Дзюба. В средата на полувремето от трибуните на "ВТБ Арена" се чуха отделни освирквания и това сякаш подтикна състава на Черчесов да вдигне оборотите.

Игор Смолников се активизира по десния фланг, а Зобнин и Оздоев спечелиха доста единоборства в центъра. В 44-ата минута се стигна до сериозно разбъркване пред унгарската врата, но Дзюба не успя да се добере до топката. Така домакините останаха без нито един точен удар за полувремето.
Русия имаше инициативата след почивката, но все така липсваха точните извеждащи подавания. В 54-ата минута Зобнин центрира, а Дзюба отправи удар с глава, но Денеш Дибус се намеси добре. Секунди по-късно Дзюба подаде на Ионов, който стреля крайно неточно.

В 57-ата минута топката срещна гредата след изстрел на Ионов, а унгарците отговориха с опасен рейд на Люик Него, спрян в последния момент от ветерана Юрий Жирков. В оставащите минути стихийният натиск на Русия не доведе до нищо интересно и срещата закономерно завърши с нулево равенство.

Юрий Газинский Юрий Газинский8 Атила Фиола5 Атила Фиола
87' Attila Szalai  Attila Szalaiжълт картон
83' Адам Салай  Адам Салайизлиза
Norbert Konyves  Norbert Konyvesвлиза
Магомед Оздоевизлиза Магомед Оздоев  81'
Александър Соболеввлиза Александър Соболев
77' Золт Калмар  Золт Калмаризлиза
Андрас Шафер  Андрас Шафервлиза
71' Атила Фиола  Атила Фиолажълт картон
Юрий Жирковизлиза Юрий Жирков  67'
Вячеслав Караваеввлиза Вячеслав Караваев
Алексей Ионовизлиза Алексей Ионов
Юрий Газинскийвлиза Юрий Газинский
Фьодор Кудряшовжълт картон Фьодор Кудряшов  63'
61' Неманя Николич  Неманя Николичизлиза
Kevin Varga  Kevin Vargaвлиза
Далер Кузяевизлиза Далер Кузяев  55'
Андрей Мостовойвлиза Андрей Мостовой
Антон Миранчукизлиза Антон Миранчук
Зелимхан Бакаеввлиза Зелимхан Бакаев
46' Filip Holender  Filip Holenderизлиза
Атила Фиола  Атила Фиолавлиза
Daniel Gazdag  Daniel Gazdagизлиза
Адам Наги  Адам Нагивлиза
Магомед Оздоевжълт картон Магомед Оздоев  35'
25' Endre Botka  Endre Botkaжълт картон