Германия и Швейцария направиха зрелищно равенство (видео)

13 октомври 2020 | 23:36 - Обновена
  • копирано
  • 7
Германия и Швейцария направиха голово шоу в Кьолн, което завърши 3:3. Тимът на Йоахим Льов успя да заличи пасив от два гола в началото, а след това отново изоставаше преди да стигне до изравняване.

Гостите поведоха в петата минута с попадение на Гавранович, а Фьойлер направи 0:2. Тимо Вернер върна едно попадение преди Хаверц да изравни в 55-ата минута. Този гол бе начало на поредица от попадения в рамките на няколко минути. Гавранович отново изведе Швейцария напред, а Гнабри изравни за крайното 3:3.

Германците пропуснаха да оглавят класирането в групата. Те са втори, като изостават на точка от лидера Испания. Показаният добър футбол в нападение бе компенсиран от грешки в защита, които ще накарят Льов да помисли за промени.

Още в четвъртата минута Шакири получи великолепна възможност да открие резултатът. Играчът на Ливърпул бе изведен от Фройлер и стреля от близка дистанция, но Нойер успя да отрази с крак. Секунди по-късно резултатът бе открит. Фройлер намери Гавранович и той прати топката в мрежата след хубав удар с глава, който мина над Нойер.

Отборът на Владимир Петкович играеше много силно и се възползваше от всяка възможност да атакува. В 15-ата минута гостите можеха да стигнат до втори гол след грешка на Нойер. Вратарят прати топката на крака на съперник, но успя да се реваншира, след като отрази удар на Гавранович.

Постепенно Германия пое контрола върху мача, но не успяваше да създава положения. Тимът на Льов се изнесе в половината на съперника, но това оставяше много пространства за атаки на Швейцария. Сеферович пропусна следващото положение, но в 26-ата минута гостите стигнаха до втори гол. Блестяща контраатака бе завършена по фантастичен начин от Фройлер, който много елегантно прати топката над Нойер.

Домакините успяха много бързо да отговорят. Индивидуален пробив на Тимо Вернер завърши с прицизен негов удар и резултатът бе намален. Попадението дойде в отличен момент за германците, които сякаш изпускаха мача. В следващите минути те имаха предимство, а Зомер направи отлично спасяване в 35-ата минута след удар на Госенс. Малко преди почивката Тони Кроос, който играеше своя мач номер 100 за националния отбор, бе близо до попадение, но топката мина на сантиметри от гредата.

Второто полувреме започна с натиск на Германия.  В началото на втората част Хаверц проби и стреля, а топката се удари в лявата греда на Зомер. Новото попълнение на Челси стигна до своя гол в 55-ата минута. Той напредна отдяно, навлезе към центъра и с хубав удар изравни резултата.

Този гол даде начало на вихрени пет минути. Секунди след изравняването Швейцария отново поведе, а защитата на домакините за пореден път показа колко е уязвима. Сеферович навлезе в наказателното поле и на два пъти стреля, но Нойер спаси. Топката обаче стигна до Гавранович, който с мощен удар я прати неспасяемо към мрежата.

Отговорът на германците бе комбинация между Хаверц и Вернер, който проби отдясно. Той намери Гнабри в наказателното поле, а играчът на Байерн с пета направи резултата 3:3.

В следващите минути двубоят бе открит с атаки и към двете врати, но по-често ситуациите бяха пред Зомер. Домакините натиснаха до края и опитаха да стигнат до победен гол, но съперникът им удържа на натиска. В добавеното време Шер получи втори жълт картон за нарушение срещу Дракслер. Бранителят напусна терена, но нямаше време това да се отрази на мача.

Адмир Мехмеди18 Адмир Мехмеди
Антонио Рюдигержълт картон Антонио Рюдигер  90' Фабиан Шер  Фабиан Шерчервен картон
85' Харис Сеферович  Харис Сеферовичизлиза
Юлиан Дракслервлиза Юлиан Дракслер
75' Марио Гавранович  Марио Гаврановичизлиза
Адмир Мехмеди  Адмир Мехмедивлиза
66' Стивен Цубер  Стивен Цуберизлиза
Кай Хавертцгол Кай Хавертц  55'
51' Гранит Джака  Гранит Джакажълт картон
50' Марио Гавранович  Марио Гаврановичжълт картон
Робин Госенсжълт картон Робин Госенс  36'
Тимо Вернергол Тимо Вернер  28' Фабиан Шер  Фабиан Шержълт картон
26' Ремо Фройлер  Ремо Фройлергол
5' Марио Гавранович  Марио Гаврановичгол