Драма и страхотен обрат на "Уембли"! Англия ликува, сълзи за Хърватия (видео + галерия)

18 ноември 2018 | 17:52 - Обновена
Отборът на Англия надви Хърватия с 2:1 в решаващ сблъсък на "Уембли" в Лондон и завърши на първо място в крайното класиране в Група 4 в Лига “А” на турнира Лига на нациите. Така "Трите лъва" се пребориха за участие в следващата фаза на състезанието, а сребърният медалист от Мондиал 2018 Хърватия изпада в Лига "В". Хърватите са трети в подреждането в групата с 4 точки, а на втора позиция финишира Испания с 6 точки. Полуфиналистът от световното първенство в Русия Англия събра 7 точки.

Андрей Крамарич даде аванс на гостите от Хърватия в 57-ата минута. В 78-ата минута резервата Джеси Лингард изравни. Играчът на Манчестър Юнайтед бе големият герой за "Трите лъва", тъй като малко след това отново бе решаваща фигура, като изби от голлинията влизащата в английската врата топка. В 85-ата минута Хари Кейн реализира второто попадение за "Трите лъва" и донесе първото място на Англия. Испанците се надяваха на равенство днес, за да спечелят групата, но в крайна сметка останаха втори.
Хърватите започнаха агресивно и още в третата минута пред Анте Ребич се откри възможност да изненада неприятно “Трите лъва”, но нападателят стреля неточно. Стражът на англичаните Джордан Пикфорд излезе напред рисковано, за да пресече пас и това доведе до напрежението пред вратата на домакините.

В 11-ата минута Хари Кейн изведе Рахим Стърлинг в чудесна позиция по десния фланг. Стърлинг напредна и реши да стреля, вместо да подава, което се оказа грешно решение и стражът Ловре Калинич спаси. Секунди по-късно, след центриране от ъглов удар, Кейн получи шанс да опъне мрежата зад Калинич от много близко разстояние, но нападателят на Тотнъм не уцели добре топката и тя излезе в аут.
Няколко минути по-късно Фабиан Делф пусна много хубав извеждащ пас към Рахим Стърлинг, но вратарят Калинич излезе напред и изби топката, изпреварвайки нападателя на Манчестър Сити. Това даде шанс на Хари Кейн да стреля от далечно разстояние към празната хърватска врата, но играч на гостите се намеси решаващо и блокира шута. После имаше нов опит за удар, но отново топката не се озова във вратата на финалиста от Мондиал 2018.

В 22-ата минута англичаните отново застрашиха вратата на своя съперник. Маркъс Рашфорд се опита да се откъсне напред и почти излезе очи в очи с Калинич, но в последния момент Шиме Върсалко с решаващ шпагат провали намерението на нападателя на Манчестър Юнайтед. Малко след това Върсалко се контузи и бе сменен от Антонио Милич.
В следващите минути опасностите за вратата на Калинич намаляха. В 40-ата минута Рос Баркли опита воле, но не намери очертанията на хърватската врата.

Шест минути след почивката хърватите организираха опасна атака отляво, при която Иван Перишич опита да центрира, но не го направи по достатъчно добър начин.
В 57-ата минута гостите успяха да изненадат съперника си и излязоха напред в резултата. Андрей Крамарич получи топката в наказателното поле на Англия и първоначално изглеждаше, че действа мудно, но в крайна сметка направи за смях бранителите на “Трите лъва” и стреля. Получи се лек рикошет, но той бе достатъчен, за да заблуди Джордан Пикфорд и топката се озова във вратата - 0:1.

В 76-ата минута хърватите пропиляха златен шанс за 0:2. След бърза контраатака Марсело Брозович се оказа в много добра позиция за стрелба, но предпочете да подаде на свой съотборник и в крайна сметка англичаните оцеляха в тази ситуация.
Две минути по-късно тимът на Гарет Саутгейт изравни резултата. Появилият се на терена само 5 минути по-рано Джеси Лингард се оказа на правилното място в правилния момент. След изпълнение на тъч от страна на Джо Гомес топката попадна в Хари Кейн, който я мушна покрай Калинич, а Лингард почти от голлинията я вкара в опразнената врата.
Малко след това имаше напрежение пред вратата на Англия, като Лингард този път направи решаващо действие в защита, като изби топката от голлинията след удар на хърватски футболист.
В 85-ата минута обратът стана факт. Хари Кейн успя да играе с топката след центриране от фаул на Бенджамин Чиуел и я насочи във вратата. Отбраната на хърватите “проспа” тази ситуация, а топката срещна и гредата преди да попадне във вратата.
Англичаните задържаха удобния за тях резултат в заключителните минути и продължават в следващата фаза.

Джеси Лингард Джеси Лингард14 Antonio Milic3 Antonio Milic
89' Деян Ловрен  Деян Ловренжълт картон
Хари Кейнгол Хари Кейн  85'
79' Никола Влашич  Никола Влашичизлиза
Марко Рог  Марко Рогвлиза
Джеси Лингардгол Джеси Лингард  78'
Фабиан Делфизлиза Фабиан Делф  73'
Джеси Лингардвлиза Джеси Лингард
Маркъс Рашфордизлиза Маркъс Рашфорд
Джейдън Санчовлиза Джейдън Санчо
67' Мачело Брожович  Мачело Брожовичжълт картон
Тин Йедвай  Тин Йедвайжълт картон
Рос Барклиизлиза Рос Баркли  64'
Деле Аливлиза Деле Али
57' Андрей Крамарич  Андрей Крамаричгол
46' Анте Ребич  Анте Ребичизлиза