Швеция мечтае за първото място в Лига В след минимален успех над Турция

17 ноември 2018 | 21:00 - Обновена
Отборът на Швеция постигна много ценен успех в турнира Лигата на нациите, побеждавайки с 1:0 като гост тима на Турция. Единственото попадение в срещата реализира капитанът на “Тре кронур” Андреас Гранквист от дузпа в 70-ата минута. С днешния успех шведите могат да мечтаят за първото място в Група 2 на Лига В. За да се случи това, тимът трябва да победи Русия във вторник. Турция пък финишира на трето място и ще отпадне в долната Лига С.

В седмата минута Хакан Чалханоолу застраши вратата на гостите със силен удар, който премина над напречната греда. В 24-ата минута Швеция бе много близо до това да поведе в резултата, но добра и много навременна намеса на Чаалар Сойюнджю предотврати това да се случи. Бранителят изчисти топката пред останалия сам пред опразнена врата Мартин Олсон. В 38-ата минута Чалханоолу осъществи самостоятелен пробив, свали на земята опитния Андреас Гранквист с финт и стреля, но ударът му излезе в аут.

В последната минута на първото полувреме Дженк Тосун свали добра топка към нахлуващия в наказателното поле Чалханоолу, но силният удар на звездата на Милан бе париран от Робин Олсен. В 49-ата минута Себастиан Ларсон засече с глава центриране на Мартин Олсон, но ударът му премина на сантиметри от напречната греда.
В 70-ата минута Окай Йокашлу събори Маркус Берг в наказателното поле, а главният съдия осъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана капитанът Андреас Гранквист, който стреля в долния десен ъгъл на Синан Болат и реализира за 1:0.

В 74-ата минута Турция отговори с добър удар на Дженгиз Юндер, който Робин Олсен успя да избие в ъглов удар. До края на срещата и двата тима не създадоха по-сериозни положения пред противниковата врата и Швеция се поздрави с ценния успех.

Йомер Байрам Йомер Байрам20 Густав Свенсон13 Густав Свенсон
Хакан Чалханоолужълт картон Хакан Чалханоолу  90' Виктор Клаесон  Виктор Клаесонизлиза
Исаак Телин  Исаак Телинвлиза
Хасан Али Калдъръмизлиза Хасан Али Калдъръм  87'
Йомер Байрамвлиза Йомер Байрам
Юнус Малиизлиза Юнус Мали  83'
Йогузан Йозякупвлиза Йогузан Йозякуп
81' Албин Екдал  Албин Екдализлиза
Густав Свенсон  Густав Свенсонвлиза
Махмут Текдемиризлиза Махмут Текдемир  72'
Ирфан Кахведжъвлиза Ирфан Кахведжъ
71' Андреас Гранквист  Андреас Гранквистдузпа
59' Андреас Гранквист  Андреас Гранквистжълт картон
48' Албин Екдал  Албин Екдалжълт картон
46' Виктор Линдельоф  Виктор Линдельофизлиза