Шотландия помете Албания, всичко ще се реши в последния мач (видео)

17 ноември 2018 | 23:41 - Обновена
Шотландия помете Албания с 4:0 като гост и запази шансове да се бори за първото място в Група 1 в Лига “С” на Лигата на нациите. Така Шотландия събра 6 точки и е на втора позиция в класирането в групата, но е домакин на лидера Израел в решаващия последен мач на 20 ноември. Израел също е с 6 точки, като победи с 2:1 Шотландия в Хайфа през октомври.

Тази вечер щотландците излязоха напред в резултата още в 14-ата минута с гол на Райън Фрейзър, който с прецизен изстрел изпрати топката в долния ляв ъгъл на Етрит Бериша. В 22-ата минута нещата се усложниха за домакините от Албания, които останаха с човек по-малко на терена. Червен картон си изкара Мергим Маврай, който първо бе декориран в жълто, а веднага след това си изпусна нервите и бе отстранен от игра.

Шотландците се възползваха по най-добрия начин от така създалата се ситуация и във втората минута на добавеното време на първата част вкараха втори гол. Негов автор стана Стивън Флетчър от дузпа. В 55-ата минута пък Джеймс Форест бе точен за 0:3, след като напредна в половината на домакините и остана сам срещу Бериша. В 68-ата минута Форест реализира второто си попадение в срещата, с което и оформи крайния резултат.

Eros Grezdaжълт картон Eros Grezda  88'
80' Джони Ръсел  Джони Ръселжълт картон
72' Райън Фрейзър  Райън Фрейзъризлиза
Джони Ръсел  Джони Ръселвлиза
68' Стивън Флетчър  Стивън Флетчъризлиза
Мат Филипс  Мат Филипсвлиза
67' James Forrest  James Forrestгол
65' David Bates  David Batesжълт картон
Рей Манайизлиза Рей Манай  62'
Беким Балайвлиза Беким Балай
61' Стюарт Армстронг  Стюарт Армстронгизлиза
Скот Мактоминей  Скот Мактоминейвлиза
60' Scott McKenna  Scott McKennaжълт картон
55' James Forrest  James Forrestгол
Берат Джимситиизлиза Берат Джимсити  53'
Кастриот Дермакувлиза Кастриот Дермаку
45' Стивън Флетчър  Стивън Флетчърдузпа
Ергис Качеизлиза Ергис Каче  27'
Ardian Ismajliвлиза Ardian Ismajli
Мергим Маврайжълт картон Мергим Маврай  22'
Мергим Маврайчервен картон Мергим Маврай
14' Райън Фрейзър  Райън Фрейзъргол
Рей Манайжълт картон Рей Манай  13'
10' Калъм Патерсън  Калъм Патерсънжълт картон