Словакия вкара четири на Украйна

17 ноември 2018 | 00:33 - Обновена
Отборът на Словакия записа първа победа в турнира Лигата на нациите, след като се наложи в домакинството си на Украйна с 4:1. Попаденията за представителния тим на Словакия реализираха Алберт Руснак (6), Юрай Куцка (26), Адам Жрелак (52) и Роберт Мак (61). Единствения гол за украинците отбеляза Йевхен Коноплянка с хубаво изпълнение в 47-ата минута. С днешния резултат Словакия изпревари Чехия по голова разлика и вече заема втора позиция в Група 1 на Лига В. Украйна остава на първа позиция с актив от 9 точки.
Срещата започна много силно за тима на Словакия, който поведе в 6-ата минута с гол на Алберт Руснак. До попадението се стигна след добре изпълнено заучено статично положение, при което капитанът Марек Хамшик залъга, че ще центрира, но пусна пас към Руснак, който стреля силно по земя в долния десен ъгъл на вратата зад Денис Бойко.

В 14-ата минута селекционерът на Украйна Андрий Шевченко прибегна до принудителна смяна в защита. В игра влезе бившият бранител на Лудогорец Игор Пластун, който замени Сергей Кривцов. В 26-ата минута ситуацията за украинците се усложни още повече, след като тимът допусна втори гол. Ян Грегус пусна къс пас към Юрай Куцка, който пое и стреля силно от далечна дистанция. Въпреки че изстрелът попадна в обсега на Бойко, вратарят допусна грешка и топката отскочи от ръцете му във вратата зад него. Украйна започна ударно второто полувреме и намали чрез Йевхен Коноплянка.

Крилото се разписа в 47-ата минута, вкарвайки истински шедьовър. Коноплянка засече от воле добро центриране на Александър Караваев, а ударът се оказа неспасяем за Дубравка. В 52-ата минута Адам Жрелак също вкара много красиво попадение. Полузащитникът се разписа с пета след прострелно подаване на Алберт Руснак в наказателното поле.

В 61-ата минута и Роберт Мак записа името си сред голмайсторите, а асистент отново бе Алберт Руснак. Мак получи топката от своя съотборник и потърси далечния ъгъл с плътен удар, който влезе във вратата зад Бойко.
Михал Дурис Михал Дурис21 Виктор Коваленко9 Виктор Коваленко
90' Игор Пластун  Игор Пластунжълт картон
87' Тарас Степаненко  Тарас Степаненкожълт картон
Адам Зрелякизлиза Адам Зреляк  82'
Михал Дурисвлиза Михал Дурис
Роберт Макизлиза Роберт Мак  69'
Мирослав Щоквлиза Мирослав Щок
65' Йевген Коноплянка  Йевген Коноплянкаизлиза
Mykola Shaparenko  Mykola Shaparenkoвлиза
62' Андрий Бариачук  Андрий Бариачукизлиза
Виктор Коваленко  Виктор Коваленковлиза
Роберт Макгол Роберт Мак  61'
Адам Зрелякгол Адам Зреляк  52'
Ян Грегусжълт картон Ян Грегус  49'
47' Йевген Коноплянка  Йевген Коноплянкагол
Юрай Куцкаизлиза Юрай Куцка  30'
Матуш Беровлиза Матуш Беро
Юрай Куцкагол Юрай Куцка  26'
22' Микита Мурда  Микита Мурдажълт картон
14' Серхий Кривцов  Серхий Кривцовизлиза