Гризман поведе Франция към обрат, световните шампиони пречупиха Германия (видео)

16 октомври 2018 | 23:37 - Обновена
Световният шампион Франция надви Германия с 2:1 в мач от Група 1 на Лига "А" на турнира Лига на нациите. Тони Кроос бе точен от дузпа в 14-ата минута за Маншафта, а Антоан Гризман изравни в 62-ата. Отново Гризман бе автор и на втория гол за домакините в 80-ата минута от дузпа. Миналия месец двата тима завършиха при резултат 0:0 в двубоя помежду си на германска земя. Воденият от Дидие Дешан отбор е лидер в групата си със 7 точки от 3 мача, а Германия е на последното трето място с едва 1 точка от 3 двубоя. Между тях е Холандия с 3 точки от 2 срещи.
Французите излязоха в схема 4-2-3-1, като Оливие Жиру бе на върха на атаката, а другите трима офанзивни футболисти на "петлите" бяха Блес Матюиди, Антоан Гризман и Килиан Мбапе. Серж Гнабри и Тимо Вернер пък бяха двамата нападатели на Бундестима в схема 4-4-2.

В началните минути първо Килиан Мбапе направи хубав пробив отдясно и центрира опасно, но защитата на Германия се справи, а почти веднага след това имаше заплаха за вратата на Юго Лорис, след центриране отляво на Льорой Сане.
В 14-ата минута германците излязоха напред в резлутата след точно изпълнена от Тони Кроос дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка на Преснел Кимпембе в наказателното поле на. Стражът Лорис пък едва не спаси дузпата, но все пак Кроос изпрати топката във вратата.

В 19-ата минута германците пропиляха златна възможност за 0:2. Сане се отскубна напред, но даде твърде лош пас към Тимо Вернер, а Лорис се намеси стабилно. В 24-ата минута пък Лорис направи ново спасяване, а гостите пропуснаха нов чудесен шанс за гол. Този път след статично положение се стигна до разбъркване пред френската врата, но футболист на Германия не успя да стреля достатъчно добре. В 30-ата минута Сане за пореден път създаде напрежение пред френската врата, но центрирането му отляво не намери играч в бял екип.

В 40-ата минута най-сетне французите сътвориха нещо наистина интересно пред вратата на Мануел Нойер. Антоан Гризман даде много добър и хитър пас към бързия Мбапе, но съвсем малко не достигна на младия нападател, за да отклони топката във вратата. В последните секунди на първата част пък Олиивие Жиру опита от нелека позиция да порази целта, но стреля неточно и резултатът остана непроменен.

Седем минути след почивката пред Мбапе се откри отлична възможност да изравни резултата, но Нойер показа класа и с ключово спасяване запази резултата 0:1.

Франция продължаваше активно да търси гола и го намери в 62-ата минута. Люка Ернандес центрира отляво и Антоан Гризман с великолепен удар с глава не остави шансове на Нойер - 1:1.

В 67-ата минута бе ред на Лорис да направи ново спасяване, след изстрел на Серж Гнабри. В 78-ата минута пък Пол Погба отправи мощен изстрел към вратата на Нойер, но топката рикошира от тялото на Мбапе.

В 80-ата минута световните шампиони направиха обрат в резултата и поведоха с 2:1. Автор на гола отново бе Гризман, който опъна мрежата зад Нойер с безпощадно изпълнение на дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Матс Хумелс в наказателното поле срещу Блес Матюиди.
Две минути преди края Нойре спаси изстрел на резервата Усман Дембеле, току-що появил се на мястото на Мбапе. В крайна сметка играчите на Йоги Льов не успяха да се преборят поне за равенство в малкото минути до края и остават без победа от началото на турнира.

Стивън Нзонзивлиза Стивън Нзонзи
88' Серж Гнабри  Серж Гнабриизлиза
Томас Мюлер  Томас Мюлервлиза
Килиан Мбапеизлиза Килиан Мбапе  86'
Усман Дембелевлиза Усман Дембеле
83' Матиас Гинтер  Матиас Гинтеризлиза
Юлиан Брант  Юлиан Брантвлиза
Антоан Гризмандузпа Антоан Гризман  80'
75' Льорой Сане  Льорой Санеизлиза
Юлиан Дракслер  Юлиан Дракслервлиза
Антоан Гризмангол Антоан Гризман  62'
29' Матиас Гинтер  Матиас Гинтержълт картон
14' Тони Кроос  Тони Кроосдузпа