Русия не срещна съпротива от Турция (видео)

14 октомври 2018 | 20:54 - Обновена
Отборът на Русия спечели с 2:0 срещу Турция в мач от група 2 на Лига В на Лигата на нациите. Двубоят, който се игра на Олимпийския стадион в Сочи, премина при почти тотална руска доминация, ознаменувана с голове на Роман Нойщетер (20) и Денис Черишев (78). С успеха домакините от изминалото Световно първенство събраха 7 точки от 3 срещи и са на върха в своята група. Турците вече и на теория нямат шанс за първото място, тъй като са с 3 точки при оставащ само един двубой. Единствено Швеция може да измести руснаците от първата позиция, в случай че "тре кронур" спечелят и двете си срещи, включително тази с Русия.
Момчетата на Станислав Черчесов тръгнаха смело напред с началото на мача. Турският тим рядко организираше атаки към вратата на Гилерме. В 17-ата минута Артьом Дзюба стреля с глава от 16 метра - вратарят на гостите Синан Болат улови без затруднения. В 20-ата домакините стигнаха до гол след центриране от корнер. Джикя овладя на гърди и шутира от 13 метра, топката се отби от близката греда и Роман Нойщетер отбеляза при добавка от три метра. В 20-ата Дзюба получи на левия фланг и центрира успоредно на втора греда, където Алексей Йонов се размина с топката абсолютно сам. Турците създадоха едва една голова възможност: Ченгиз Юндер стреля по диагонала и руският вратар изби в корнер.
След почивката Сборная продължи да играе силно и да атакува. В 56-ата Дзюба стреля с глава над греда. Минута по-късно Йонов се измъкна от защитата и нацели напречната греда. Страничният рефер вдигна флаг за засада, а повторенията оставиха сериозни съмнения. В 78-ата резервата Денис Черишев отбеляза второ попадение. Героят от Мондиал 2018 завърши превъзходна скоростна атака. Бившият играч на Реал Мадрид насочи в близкия ъгъл след нисък пас от десния фланг - 2:0. До края на срещата руснаците пропуснаха да отбележат още попадения.
Дмитрий Полозвлиза Дмитрий Полоз
84' Йогузан Йозякуп  Йогузан Йозякупизлиза
Юнус Мали  Юнус Маливлиза
Алексей Ионовизлиза Алексей Ионов  82'
Руслан Камболоввлиза Руслан Камболов
Денис Черишевгол Денис Черишев  78'
75' Хасан Али Калдъръм  Хасан Али Калдъръмизлиза
Йомер Байрам  Йомер Байрамвлиза
Далер Кузяевизлиза Далер Кузяев  71'
Денис Черишеввлиза Денис Черишев
62' Махмут Текдемир  Махмут Текдемиризлиза
Беркай Йозджан  Беркай Йозджанвлиза
Александър Головинжълт картон Александър Головин  55'
54' Дженк Тосун  Дженк Тосунжълт картон
37' Хасан Али Калдъръм  Хасан Али Калдъръмжълт картон