Нов пестелив успех за Финландия в Лигата на нациите

13 октомври 2018 | 00:22 - Обновена
Националният отбор на Финландия записа трети пореден успех с 1:0 в турнира Лигата на нациите. Тимът надигра минимално Естония, а единственото попадение падна в добавеното време, като точен бе Теему Пуки. Така Финландия заема първо място в Група 2 на Лига C с пълен актив от точки след изиграването на три срещи. Отборът на Естония пък е последен и няма спечелена точка.

В 5-ата минута изстрел на Сергей Женьов от състава на Естония бе блокиран от защитник на гостите. Финландия отговори чрез Теему Пуки в 13-ата минута, чийто изстрел бе спасен от стража на Естония. В самия край на първото полувреме Теему Пуки отправи доста застрашителен изстрел по посока вратата на Артур Пик, който вратарят някак си успя да парира. През втората част чистите голови положения пред двете врати бяха рядкост, като си заслужава да се отчете добрата намеса на Саули Вайсанен при изстрел на Константин Василийев в 79-ата минута. В 86-ата минута Глен Камара засече центриране на Петери Форсел, но ударът му не влезе във вратата на домакините. В първата минута на добавеното време гостите нанесоха своя удар чрез Теему Пуки. Нападателят бе оставен да навлезе в наказателното поле и да стреля с левия си крак, а силният му удар прониза иначе заелия добра позиция Артур Пик.
Siim Luts Siim Luts17 Eero Markkanen9 Eero Markkanen
90' Теему Пуки  Теему Пукигол
Константин Василиевизлиза Константин Василиев  88' Jasse Tuominen  Jasse Tuominenизлиза
Marek Kaljumaeeвлиза Marek Kaljumaee  Eero Markkanen  Eero Markkanenвлиза
Теему Пуки  Теему Пукижълт картон
72' Rasmus Schueller  Rasmus Schuellerизлиза
Glen Kamara  Glen Kamaraвлиза
Rauno Sappinenизлиза Rauno Sappinen  71' Paulus Arajuuri  Paulus Arajuuriжълт картон
Ats Purjeвлиза Ats Purje
61' Pyry Soiri  Pyry Soiriизлиза
Петери Фосели  Петери Фоселивлиза
Сергей Зеньовизлиза Сергей Зеньов  60'
Siim Lutsвлиза Siim Luts
Хенрик Оямаажълт картон Хенрик Оямаа  53'
Сергей Зеньовжълт картон Сергей Зеньов  31'
4' Тим Спарв  Тим Спарвжълт картон