Люксембург продължава да мачка при аутсайдерите (видео)

12 септември 2018 | 00:28 - Обновена
Отборът на Люксембург спечели тазвечершния сблъсък на държавите джуджета с 3:0 като гост на Сан Марино в двубой от група 2 на дивизия D. Само преди три дни Великото графство разгроми и Молдова с 4:0 в първия си мач от турнира.

Гостите поведоха в резултата още в 9-ата минута с гол на Максим Чанот. В добавеното време на първата част бившият нападател на ЦСКА Аурелиен Йоахим покачи на 2:0. Класическото 3:0 за победителите оформи Данел Синани в 52-ата минута. Така Люксембург е водач в групата с 6 точки, а втори с две по-малко е тимът на Беларус. Трети е Молдова с 1 точка, а Сан Марино остава на последното място без актив. Всички отбори са изиграли по две срещи от турнира.