Сърбия и Румъния не се победиха в балканското дерби, Кешерю игра само 8 минути

11 септември 2018 | 00:32
Тимовете на Сърбия и Румъния завършиха наравно 2:2 в среща от група 4 на дивизия “С” на Лигата на нациите, играна в Белград. Така Румъния във втори пореден мач срещу балкански противник прави реми след 0:0 срещу Черна гора в Букурещ преди три дни.

Домакините могат повече да съжаляват за пропуснатия шанс за победа. Те не само, че играха по-добре през целия мач, но и на два пъти водеха в резултата. Нападателят на английския Фулъм Александър Митрович откри резултата в 26-ата минута, но в 48-ата Николае Станкиу изравни от дузпа, свирена за нарушение на Александър Коларов. “Орлите” отново поведоха след в 63-ата минута след втория гол на Митрович в мача, но пет по-късно Мариус Тукудеан оформи крайното 2:2. Именно на негово място нападателят на Лудогорец Клаудиу Кешерю влезе в игра в 82-ата минута. Така Черна гора и Сърбия са първи и втори в групата с по 4 точки. Следва Румъния с 2 пункта и Литва без никакъв актив. Всички тимове за изиграли по два мача.
Милош Велкович Милош Велкович13 Кристиан Сапунару22 Кристиан Сапунару
Александър Коларов Александър Коларов11 Nicusor Silviu Bancu11 Nicusor Silviu Bancu
Неманя Максимович Неманя Максимович6 Razvan Marin18 Razvan Marin
Саша Лукич Саша Лукич14 Паул Антон15 Паул Антон
Адем Ляич Адем Ляич22 Александру Чипчиу7 Александру Чипчиу
Сергей Милинкович-Савич Сергей Милинкович-Савич20 Николае Станчиу23 Николае Станчиу
Душан Тадич Душан Тадич10 Marius George Tucudean19 Marius George Tucudean
Александър Митрович Александър Митрович9 Denis Dragus21 Denis Dragus
Александър Прийович Александър Прийович8 Клаудиу Кешерю13 Клаудиу Кешерю
Неманя Матич Неманя Матич21 Dorin Rotariu9 Dorin Rotariu
Филип Костич Филип Костич17 Алехандру Митрица20 Алехандру Митрица
90' Александру Чипчиу  Александру Чипчиуизлиза
Dorin Rotariu  Dorin Rotariuвлиза
85' Чиприан Татарушану  Чиприан Татарушанужълт картон
82' Marius George Tucudean  Marius George Tucudeanизлиза
Клаудиу Кешерю  Клаудиу Кешерювлиза
Адем Ляичизлиза Адем Ляич  77'
Александър Прийовичвлиза Александър Прийович
Саша Лукичизлиза Саша Лукич  71'
Неманя Матичвлиза Неманя Матич
68' Marius George Tucudean  Marius George Tucudeanгол
Александър Митровичгол Александър Митрович  63'
Сергей Милинкович-Савичизлиза Сергей Милинкович-Савич
Филип Костичвлиза Филип Костич
60' Denis Dragus  Denis Dragusизлиза
Алехандру Митрица  Алехандру Митрицавлиза
48' Николае Станчиу  Николае Станчиудузпа
Александър Коларовжълт картон Александър Коларов  47'
42' Александру Чипчиу  Александру Чипчиужълт картон