Италия продължава да буксува след загуба от еврошампиона (видео)

10 септември 2018 | 23:38 - Обновена
След като в първия си мач от група 3 на дивизия "А" от Лигата на нациите Италия завърши 1:1 у дома срещу Полша, тази вечер тимът направи нова грешна стъпка при визитата си на европейския шампион Португалия след поражение с 0:1. Единственият гол в първия мач на домакините от новия турнир отбеляза Андре Силва в 48-ата минута.

На вратата за европейския шампион беше Руи Патрисио, а четиримата пред него бяха Жоао Кансело, Пепе, Рубен Диас и Марио Руи. В средата на терена Фернандо Сантош разчиташе на Пици, Рубен Невеш и Вилиам Карвальо. В отсъствието на суперзвездата и капитан на тима Кристиано Роналдо атаката се водеше от младия нападател Андре Силва, който беше подпомаган по крилата от Брума и Бернардо Силва.
Четирикратните световни шампиони от Италия също излязоха в схема 4-3-3. Във втори пореден мач титуляр на вратата беше Джанлуиджи Донарума, а пред него действаха Мануел Ладзари, Матия Калдара, Алесио Романьоли и Доменико Кришито. В халфовата линия избраниците на Роберто Манчини бяха Бриан Кристанте, Жоржиньо и Джакомо Бонавентура. За разлика от предишния мач, Чиро Имобиле замени неубедителния тогава Марио Балотели на върха на атаката, а вдясно и вляво от него играха Симоне Дзадза и Федерико Киеза. Интересното е, че за първи път от много години насам Ювентус нямаше свой играч в стартовите 11 на тима.

Първите минути на двубоя не предложиха нищо интересно. В тях португалците бяха по-активният тим, но ударите към двете врати почти липсваха. В 27-ата удар на Бернардо Силва беше избит от голлинията от Калдара. Пет минути след това Португалия отново беше близо до това да открие резултата в своя полза. След пробив на Марио Руи той пробва центриране в наказателното поле, топката рикошира в крака на Калдара и нацели напречната греда.
Две по-късно съдията отказа да свири дузпа за домакините след препречване на Кришито срещу Пици. Малко след това италианците отговориха с добър удар след корнер, който обаче беше неточен. До края на полувремето "скуадра адзура" беше по-добрият тим, като зареди атака след атака, но така и не успя да отбележи гол.
Втората част започна по възможно най-добрия начин за "мореплавателите". В 48-ата минута Калдара сбърка, Брума му отне топката и стигна до наказателното поле, където подаде на Андре Силва. Нападателят се ориентира много добре и прати топката в обратния ъгъл за своя 13-ти гол с екипа на Португалия. Пет минути след това другият Силва в тима - Бернардо, беше близо до това също да се разпише, но Донарума изби неговия силен удар в корнер.

В последвалите минути португалците продължиха да владеят инициативата, като Пици се прояви с удар в 68-ата минута, който с мъка беше спасен от стража на гостите. Последната опасност пред една от двете врати дойде в 86-ата, когато Донарума отрази изстрел на Ренато Санчес в близкия ъгъл.
Така Португалия поведе в групата с три точки от един мач. Следва Полша с 1 точка също от 1 среща, а последни са италианците със същия актив, но от 2 двубоя.

Сержио Оливейравлиза Сержио Оливейра
79' Браян Кристанте  Браян Кристантеизлиза
Андреа Белоти  Андреа Белотивлиза
Брумаизлиза Брума  77'
Желсон Мартиншвлиза Желсон Мартинш
Пициизлиза Пици  74' Доменико Кришито  Доменико Кришитоизлиза
Ренато Санчесвлиза Ренато Санчес  Емерсон Палмиери  Емерсон Палмиеривлиза
70' Доменико Берарди  Доменико Берардижълт картон
59' Чиро Имобиле  Чиро Имобилеизлиза
Доменико Берарди  Доменико Берардивлиза
58' Федерико Киеза  Федерико Киезажълт картон