Франция удари Холандия на "Стад дьо Франс" (видео)

09 септември 2018 | 23:35 - Обновена
Франция победи Холандия с 2:1 и записа първата си победа в Лига А, група 1 на турнира на УЕФА Лига на нациите. Двубоят беше първи за световните шампиони пред домакинска публика след триумфа на Мондиал 2018 и очаквано трибуните на "Стад дьо Франс" бяха изпълнени до краен предел.

Попаденията за "петлите" отбелязаха Килиан Мбапе (15) и Оливие Жиру (75). За гостите почетно се разписа Райън Бабел в 67-ата.

В първия си мач "петлите" постигнаха 0:0 срещу Германия и тази вечер на "Стад дьо Франс" излязоха за задължителна победа срещу "лалетата". Селекционерът на Франция Дидие Дешан не извърши нито една смяна в сравнение с мача на "Алианц Арена" преди няколко дни.
Двубоят започна с активна игра от страна и на двата отбора. Първо Килиан Мбапе затрудни Силесен с удар от наказателното поле, а в ответната атака Промес отправи удар в очертанията на вратата на "петлите".
Така се стигна до 15-ата минута, когато  Килиан Мбапе в 15-ата минута, след като засече прострелно центриране на Блез Матюиди.

Това беше гол номер 9 за младия нападател на Пари Сен Жермен в 24-ия му мач с националната фланелка. "Лалетата" реагираха светкавично на попадението в собствената си врата, като организираха опасна атака, но отбраната на Франция се справи с опасността. До края на полувремето Франция доминираше на терена, като успя да отправи цели седем удара в рамките на вратата на Холандия, но така и не стигна до нов гол.

Второто полувреме започна с по-активна игра на гостите, които създадоха напрежение пред вратата на Ареола, но стражът се справи с опасностите. Постепенно французите си върнаха иициативата и в 58-ата минута Антоан Гризман отправи удар, но топката не затрудни Силесен.

В 66-ата минута се стигна до изравнителен гол. Резервата  Кени Тете напредна отдясно, като мина зад гърба на Банжамен Менди и подаде в наказателното поле, където Райън Бабел изпревари Павар и направи Ареола безпомощен.

Равенството се задържа до 75-ата минута, когато Оливие Жиру отново изведе "петлите" напред с красив гол след асистенция на Бенжамен Менди. Това беше гол номер 32 за нападателя на Челси с националната фланелка, който изпревари по този показател легендата Зинедин Зидан.

Франция - Холандия 2:1
1:0 - Мбапе (15)
1:1 - Бабел (67)
2:1 - Жиру (67)
Франция: Ареола, Павар, Варан, Юмтити, Ернандес, Канте, Погба, Мбапе, Гризман, Матюиди, Жиру.

Холандия: Силесен, Де Лихт, Ван Дайк, Блинд, Тете, Прьопер, Де Йонг, Бабел, Промес, Депай, Вайналдум.