Босна и Херцеговина измъкна победата в Белфаст

08 септември 2018 | 18:03 - Обновена
Босна и Херцеговина си тръгна с три точки от гостуването на Северна Ирландия, въпреки че домакините доминираха през цялата среща. Тимът на Роберт Просинечки спечели с 2:1 в среща от група 3 на дивизия “B” на Лигата на нациите. С попадения на Дулйевич (36) и Сарич (64) гостите си подсигуриха успеха преди Григ да отбележи почетен гол за ирландците в края.

На “Уиндзор Парк” в Белфаст отборът на Майкъл О’Нийл започна агресивно и имаше превъзходство в първия половин час на срещата. Още в третата минута ирландците имаха претенции за дузпа, след като Джордж Савил падна в наказателното поле. Въпреки доминацията на домакините, Босна и Херцеговина бе близо до откриването на резултата в 31-ата минута, но Един Джеко не успя да се разпише. Малко по-късно обаче гостите поведоха. Джеко проби отляво и пусна ниска топка в наказателното поле, а Дулйевич я прати в мрежата.

След почивката Северна Ирландия отново доминираше, но продължи да пропуска възможностите си. Натискът на домакините не доведе до гол, а в 64-ата минута допуснаха второ попадение във врата си. Опит за връщане към вратаря на Каткарт бе неуспешен. Сарич стигна пръв до топката и удвои аванса на гостите. В самия край на двубоя влезлият като резерва Уил Григ отбеляза след разбъркване в наказателното поле. Секунди по-късно той можеше да се превърне в герой, но не успя да отправи удар от добра позиция.

Уил Криггол Уил Криг  90'
83' Ибрахим Сехич  Ибрахим Сехичжълт картон
Лиъм Бойсвлиза Лиъм Бойс
67' Elvis Saric  Elvis Saricизлиза
Раде Крунич  Раде Круничвлиза
64' Elvis Saric  Elvis Saricгол
51' Един Джеко  Един Джекожълт картон
36' Haris Duljevic  Haris Duljevicгол
30' Миралем Пянич  Миралем Пяничжълт картон
10' Eldar Civic  Eldar Civicжълт картон