Австрия надигра Швеция в контрола

06 септември 2018 | 23:52 - Обновена
Австрия победи Швеция с 2:0 в контролна среща, играна на стадион "Дженерали Арена" във Виена. Домакините бяха по-добрият тим в мача и спечелиха след автогол на Филип Хеландер в 11-ата и красиво попадение на Давид Алаба в 64-ата минута.

Австрия взе преднина в мача по доста куриозен начин. В 11-ата минута при едни центриране в накаателното поле вратарят Кристофър Нордфайт изби много лошо топката, която срещна тялото на Хеландер и се озова в мрежата за 1:0.

Вторият гол за домакините бе далеч по-красив. Марко Арнаутович напредна по лявото крило и върна за Давид Алаба на границата на пеналта, а футболистът на Байерн (Мюнхен) с брилянтен изстрел в далечния ъгъл не остави шансове на вратаря за 2:0.

Следващият двубой на Австрия е от турнира Лига на нациите, като тимът гостува на Босна и Херцеговина на 11 септември.

За Швеция също предстои сблъсък от същия турнир, като "Тре кронур" приемат Турция на 10 септември.