Рейнджърс отново направи супершоу в Европа, Антверпен този път е от губещата страна (видео)

19 февруари 2021 | 00:19 - Обновена
  • копирано
  • 7
Глазгоу Рейнджърс продължава с изключително си представяне през този сезон, след като в запомнящо се футболно зрелище победи с 4:3 Антверпен като гост в 1/16-финален сблъсък в Лига Европа. Така тимът на Стивън Джерард остава непобеден в Европа през настоящата кампания, като освен това има само едно поражение в последните си 40 мача във всички турнири. Двубоят предложи абсолютно всичко възможно - два обрата, седем гола, три дузпи и червен картон.

Главен рефер на двубоя, в който имаше толкова много работа за съдиите, бе Георги Кабаков.

В 38-ата минута Голдсън с дълго подаване прехвърли бранителите на Антверпен и изведе Рууф очи в очи с Бейраванс. Стражът излезе напред и изби топката с ръка, след което тя отиде към Морелос на границата на наказателното поле. Вратарят се хвърли на шпагат и успя още веднъж да избие, но кълбото стигна до Арибо, който от 30-ина метра го прати в опразнената врата.

Рейнджърс обаче успя да изпусне аванса си и да позволи на Антверпен да стигне до пълен обрат до почивката. В 45-ата минута Авенати бе изпуснат да засече с глава центриране от фал на Рафаелов - 1:1. Във втората минута на добавеното време пък Дейвис събори Рафаелов е наказателното поле. Израелецът реализира отсъдената дузпа за 2:1.

В 57-ата минута и гостите получиха дузпа, след като Лает избута в гръб скачащия за висока топка Морелос. Реферът изгледа повторение на монитора и посочи бялата точка. Баришич бе точен за 2:2.
В 66-ата минута Антверпен отново излезе напред в резултата след хубав удар на Хонгла от границата на наказателното поле.

До края обаче имаше време за още един обрат. В 83-тата минута Кент направи двойно с Морелос, след което нанесе страхотен изстрел в далечния ъгъл. Две минути преди края Рейнджърс получи втора дузпа заради игра с ръка в наказателното поле на Сек, който бе декориран с втори жълт картон за деянието си и напусна преждевременно. Борна Баришич и този път бе точен от бялата точка за крайното 3:4.

Martin Honglaжълт картон Martin Hongla
83' Райън Кент  Райън Кентгол
Алиреза Бейранвадизлиза Алиреза Бейранвад  77'
Ortwin de Wolfвлиза Ortwin de Wolf
74' Скот Арфийлд  Скот Арфийлдизлиза
Ryan Jack  Ryan Jackвлиза
Glen Kamara  Glen Kamaraизлиза
Янис Хаджи  Янис Хадживлиза
Frank Boyaизлиза Frank Boya  68'
Биргер Верстратевлиза Биргер Верстрате
Martin Honglaгол Martin Hongla  67'
64' Скот Арфийлд  Скот Арфийлджълт картон
Abdoulaye Seckжълт картон Abdoulaye Seck  63'
59' Борна Баришич  Борна Баришичдузпа
Ричи де Лаетжълт картон Ричи де Лает  58'
53' Райън Кент  Райън Кентжълт картон
Фелипе Авенатигол Фелипе Авенати  45'
Лиор Рефаеловдузпа Лиор Рефаелов
44' Борна Баришич  Борна Баришичжълт картон
39' Joe Aribo  Joe Ariboгол
25' Джеймс Травърниър  Джеймс Травърниъризлиза

19 февруари 2021 | 22:04

Нямам нищо против в следващата фаза на турнира Рейнджьрс на Стиви Джи да се изправи срещу Арсенал на Артета. Един дуел между Стиви и Микаел, който някой ден след време може да се повтори като Стиви се вьрне на Анфийлд. Рейтинг: 0 0

Tой е
(Гост)
9
отговор
19 февруари 2021 | 08:51

От кога Филип Кръстев играе в Рейнджърс смешници. Вижте си снимките. Хаха Рейтинг: 2 0

19 февруари 2021 | 08:20

ПЕРФЕКТЕН КАБАКОВ,УЕФА И ФИФА ГО ЦЕНЯТ И ЗАТОВА ЩЕ СВИРИ НА ЕВРО2020 И НА СВЕТОВНОТО В КАТАР Рейтинг: 3 1

19 февруари 2021 | 04:05

А на мен тоя Рейнджърс откъде ми е познат? А, да, тва е отборът, който фалира и отиде при аматьорите, след което се върна начело и мачка в Европа. За разлика от ГМО Литекс - София, на които им липсват едни топки между краката. Рейтинг: 10 2

ha
(Гост)
19 февруари 2021 | 08:47

Утайка, ЦСКА платиха много по-голям процент от дълговете си с плащането на 8 млн. и също бяха във В група, но тогава корумпираните боклуци от БФС промениха правилата. Върнаха отбора в А група заради приходите от реклами и телевизията на цар Киро. Някак удобно мизерните тролове забравяте, че всички клубове се подписаха, че искат ЦСКА да бъде върнат. Рейтинг: 0 4

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

ЕВРОИДИОТ
(Гост)
3
отговор
19 февруари 2021 | 01:35

Този Антверпен откъде ми е познат? Тези ли бяха дето клецаха ФК Лефски и им дадоха името с което са известни по села и паланки? КЗЛ Рейтинг: 2 6

Оранжев световен идиот
(Гост)
19 февруари 2021 | 09:03

А Рейнджърс не ти ли е познат? Или топовния шут на Кайзера в последните секунди ти е отвял и без това промития оранжев мозък. Рейтинг: 2 0

AA
(Гост)
2
отговор
19 февруари 2021 | 01:11

Супер мач! С много обрати и още доста изпуснати голове! Както казаха по английската телевизия - спокойно можеше да завърши и 6:6. Кабаков малко се изложи, като пусна над 6 минути продължение на първото полувреме, въпреки че беше дал 4 първоначално. Тогава точно стана и дузпата за белгийците, която пък беше супер "лека", но ВАР нямаше как да я отмени, защото контакт имаше макар и минимален. Рейндрърс са супер тим, дано стигнат поне полуфиналите. Рейтинг: 5 0