Шахтьор си осигури спокоен реванш срещу Макаби

18 февруари 2021 | 23:59 - Обновена
  • копирано
  • 0
Шахтьор показа по-високата си класа и взе комфортна преднина от 2:0 в гостуването си на Макаби (Тел Авив) в първа среща от 1/16-финалите от тазгодишното издание на Лига Европа. Головете за тима от Украйна отбелязаха Алан Патрик (30’) и Тете (90’).

Гостите откриха в 30-ата минута, когато отличен пас намери Микола Матвиенко отляво в наказателното поле, а той с едно докосване върна към нахлуващия Алан Патрик, който простреля вратаря на Макаби Луис Ернандес. Само две минути по-късно те можеха да удвоят след страхотен рейт на Марлос, който нахлу в наказателното поле, но в крайна сметка с дружни усилия домакините успяха да изчистят в корнер. Пет минути преди края на полувремето домакините претендираха за дузпа за съприкосновение при борба за висока топка, но след преглеждане с ВАР те не бяха уважени от рефера.

В 57-ата Матан Хозез пропусна възможност да изравни след отлична самостоятелна акция, която завърши със силен удар от границата на наказателното поле, но вратарят на Шахтьор Анатоли Трубин се намеси отлично и спаси. Десет минути преди края двата отбора си размениха набързо по една възможност без успех, когато първо Йевхен Коноплянка стреля слабо от границата на наказателното поле, а в ответната атака Ник Блекман засече центриране в пеналтерията, но само за да види как топката е спасена от стража на гостите. Тимът от Украйна достигна до второ попадение в самия край на срещата, когато грешен пас бе пресечен от Фернандо, той напредна и пусна успоредно към бързо придвижващия се Тете, който отбеляза за 0:2.

Реваншът между двата тима е след седмица, но израелският тим ще има много трудна задача след допуснатата загуба с две попадения на собствен терен.