Динамо Киев и Брюж си размениха два бързи гола, но всичко ще се реши след седмица (видео)

18 февруари 2021 | 19:23 - Обновена
  • копирано
  • 0

Динамо Киев и Брюж не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в първата им среща от 1/16-финалите на Лига Европа. Виталий Буялский откри в 62-ата, но само след пет минути Брендън Мехеле възстанови равенството.

Домакините можеха да открият резултата през първата част, когато именно Буялскийу пропусна две отлични възможности. Първо в 36-ата той засече отлично центриране от фланга, но ударът му срещна горната греда, а десетина минути по-късно отново имаше отлична възможност от границата на малкото наказателно поле, но стреля над вратата.

Все пак най-опасният футболист на домакините успя да открие резултата за Динамо в 62-ата минута, когато пое много добре отличен пас към него от Циганков на ръба на наказателното поле и простреля вратаря на Брюж Симон Миньолев горния десен ъгъл.

Радостта на играчите на Мирча Луческу обаче трая само пет минути, когато неразбирателство в наказателното поле след корнер позволи на Брандън Мечеле да възстанови равенството. Гостите можеха да отмъкнат и трите точки, но пропуснаха отново да отбележат след корнер в 82-ата, когато изстрел на Бас Дост премина над горната греда.

Вторият мач между двата тима, който ще определи победителя в сблъъсъка е само след седмица в Белгия.