Пета поредна загуба за Лудогорец в Европа (видео)

03 декември 2020 | 21:45 - Обновена
Шампионът Лудогорец записа пета поредна загуба в Група "J" на Лига Европа. "Орлите" регистрираха поражение с 1:3 от Антверпен в предпоследния си мач от тазгодишното издание на надпреварата. Мартен Онгла, Ричи Де Лает и Мануел Бенсон бяха точни за домакините, а за българите се разписа Кирил Десподов, който вкара първия си гол за клуба.

Макар и да се представи малко по-добре в сравенение с мачовете с Тотнъм в предните две срещи от турнира, Лудогорец отново показа, че е далеч от най-добрите си дни на европейска сцена и срещите, в които отборът играеше като равен с равен с грандовете на Стария континент към момента са в миналото. Дори и миналогодишните резултати, когато бяха победени с разлика ЦСКА (Москва) и Ференцварош изглеждат доста далчени.

Треньорът Станислав Генчев не можеше да разчита на двамата национали в състава - вратарят Пламен Илиев и Сисиньо, които отпаднаха. На вратата застана Валдо Стоянов, а пред него в защита Антон Недялков, Драгош Григоре, Оливие Вердон и Жордан Икоко. В халфовата линия бяха Абел Анисе, Стефан Баджи, а пред тях Каули. По крилата бяха Мавис Чибота и Кирил Десподов, а на върха на атаката застана Клаудиу Кешерю.

След равностойно начало домакините откриха резултата в 19-ата минута. Тогава Мартен Онгла бе оставен пред празно пространство да стреля от дистанция и с много премерен удар прониза Стоянов.

В 25-ата минута домакините можеха да удвоят, но от по-малко от пет метра Кристиан Беневенте не успя да прати топката във вратата. Коджи Мийоши получи кълбото в наказателното поле и видя, че перуанецът е непокрит и му подаде, но нападателят се издъни от непосредствена близост.

До края на първата част домакините имаха пълна доминация на терена и организираха още няколко опасни атаки, но вторият гол се размина. Българите от своя страна с нищо не застрашиха вратата на белгииците.

В началото на втората част Лудогорец излезе като преобразен за няколко минути. В началните действия на полувремето българите създадоха много повече отколкото през цялото първо полувреме. Още в първата минута Десподов имаше отлична възможност, но вратарят изби с крак. При последвалия корнер съдията можеше да отсъди дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Ричи де Лает, но остана безмълвен. Малко по-късно пък и Чибота бе близо до изравняване, но вратарят отново спаси, намесвайки се решително.

Все пак "орлите" успяха да изравнят в 53-ата минута. Каули напредна в половината на съперника и пусна добър пас към Десподов, който с левия крак прониза по отличен начин Бюте. Това бе първи гол за крилото с фланелката на разградчани.

В 61-ата минута домакините бяха много близо отново да поведат в мача. Симен Юклерьод бе изведен сам срещу Стоянов, но ударът му срещна гредата на българската врата.

Десетина минути по-късно обаче Антверп отново поведе. Центриране от фаул на Лиор Рафаелов бе засечело от Де Лает с глава в наказателното поле и това означаваше - 2:1.

В 87-ата минута домакините подпечатаха успеха си с трети гол. Мийоши напредна отляво и след като не успя от първия път, при втория опит намери Бенсон, който от близко разстояние на сбърка.

В края на мача пък гостите останаха и с човек по-малко, след като Драгош Григоре получи втори жълт картон и трябваше да напусне, но това не бе от особено голямо значение така или иначе.

Така Лудогорец остава без актив на сметката си през тази година и ще трябва да развали нулата в последния си мач - домакинството на ЛАСК (Линц). Антверпен от своя страна се класира за елиминационната фаза на надпреварата, след като записа четвърти успех и с 12 точки няма как да бъде изместен от една от първите две позиции.

АНТВЕРПЕН 3:1 ЛУДОГОРЕЦ
1:0 Онгла (19)

1:1 Десподов (53)
2:1 Де Лает (71)
3:1 Бенсон (85)

Състави:
Антверпен: 46. Бюте, 19 Мийоши, 4 Сек, 26 Желин, 2 Де Лае, 6 Юклерод, 16 Геркенс, 38 Харун, 18 Онгла, 11 Рефаелов, 24 Бенавенте

ЛУДОГОРЕЦ: 27. Стоянов, 3. Недялков, 21. Григоре, 24. Вердон, 22. Икоко, 12. Анисе, 25. Баджи, 13. Чибота, 95. Каули, 11. Десподов, 28. Кешерю

Ричи де Лает Ричи де Лает2 Антон Недялков3 Антон Недялков
Simen Kristiansen Jukleroed Simen Kristiansen Jukleroed6 Стефан Баджи25 Стефан Баджи
Диумерси Мбокани Диумерси Мбокани70 Георги Терзиев5 Георги Терзиев
90' Драгош Григоре  Драгош Григоречервен картон
Алекс Сантана  Алекс Сантанажълт картон
Каули  Каулижълт картон
Manuel Bensonгол Manuel Benson  87'
Pieter Gerkensизлиза Pieter Gerkens  85'
Диумерси Мбоканивлиза Диумерси Мбокани
83' Кирил Десподов  Кирил Десподовизлиза
Ричи де Лаетгол Ричи де Лает  72'
71' Антон Недялков  Антон Недялковжълт картон
67' Клаудиу Кешерю  Клаудиу Кешерюизлиза
Manuel Bensonвлиза Manuel Benson
62' Драгош Григоре  Драгош Григорежълт картон
53' Кирил Десподов  Кирил Десподовгол
44' Жордан Икоко  Жордан Икокоизлиза