Антверпен повали звездите на Тотнъм (видео)

29 октомври 2020 | 21:48 - Обновена
Белгийският Антверпен победи Тотнъм с 1:0 и с пълен актив от 6 точки оглявава група J на Лига Европа, в която е и българският шампион Лудогорец. Единственото попадение в мача реализира Рафаелов в 29-ата минута.

Това бе първа загуба на Тотнъм от септември, когато тимът отстъпи на Евертън в първия си официален мач за новия сезон. За Моуриньо пък това бе първа загуба след 15 поредни мача без поражение в Лига Европа. "Шпорите" станаха и първият английски отбор, допуснал загуба в евротурнирите през този сезон.

Антверпен стигна до шеста поредна победа във всички турнири и то напълно заслужено. Белгийците можеха да спечелят и с по-голям резултат, като направиха няколко големи пропуска. Лондончани бяха на другия полюс - безидейни в атака и нестабилни в защита

Жозе Моуриньо бе направил доста промени. Деле Али получи шанс за изява, както и Гарет Бейл, който отново разочарова в третия си мач след завръщането си в Тотнъм.

Срещата започна равностойно с лек превес на гостите. Играчите на Антверпен стартираха предпазливо и с респект към съперника. Положенията бяха рядкост и пред двете врати в първия половин час.

Постепенно белгийците видяха, че Тотнъм не е толкова страшен и започнаха да играят по-уверено.В 29-ата минута след грешка на Бен Дейвис Мбокани напредна и намери Рафаелов, който с мощен удар прати топката в мрежата.

Малко преди почивката Антверпен можеше и да удвои преднината си, но решителна намеса на Дейвис предотврати попадението. В същото време в играта на англичаните нямаше идея. Това бе причината Моуриньо да направи четири промени на почивката, а една от тях бе влизането на Сон. Това обаче не подобри играта на "шпорите".

В началото на втората част домакините пропуснаха две идеални възможности да удвоят преднината си. Първо Санчес сбърка и позволи на Мбокани да излезе сам срещу Лорис, но бранителят успя да поправи грешката си. В 52-ата минута Мбокани пропусна на два метра от голлинията, като прати топката над вратата.

На терена се появи и Хари Кейн, който замени Бейл в 57-ата минута. Малко по-късно Тотнъм стигна до първото си по-сериозно положение. Гелин успя да попречи на Сон да изравни резултата.

Положенията пред Лорис обаче не спряха. Отлично подаване изведе Юклерод сам срещу вратаря на гостите, но и той не се справи, а стреля над вратата. Пред другата врата великолепна намеса на Да Лает попречи на Моура да се разпише.

Faris Haroun Faris Haroun38 Хари Уинкс8 Хари Уинкс
Simen Kristiansen Jukleroed Simen Kristiansen Jukleroed6 Стивън Бергвайн23 Стивън Бергвайн
Лиор Рефаеловжълт картон Лиор Рефаелов  50'
46' Джовани Ло Селсо  Джовани Ло Селсоизлиза