Лудогорец се оказа безпомощен срещу Антверпен (видео+галерия)

22 октомври 2020 | 23:50 - Обновена
Българският шампион Лудогорец загуби с 1:2 от Антверпен в първия кръг от груповата фаза на Лига Европа. "Орлите" поведоха чрез Ихиньо Марин в началото на втората част, но носителят на Купата на Белгия обърна резултата. В 63-ата минута Питер Гергенс изненада Пламен Илиев с параболичен удар с глава, а в 71-ата израелецът Лиор Рефаелов се възползва от груба грешка на Сантана и останал сам срещу Илиев донесе успеха на гостите. Като титуляр в отбора на Павел Върба започна Кирил Десподов, който обаче напусна игрището с контузия.

Първото полувреме започна с лек превес на "орлите", но скоро след това белгийците показаха зъби. В деветата минута централният бранител на Антверпен Дилан Батубинсика се оказа на позиция във вратарското поле на Лудогорец. Тъмнокожият футболист обаче не успя да засече топката с глава. Почти веднага след това Кристиан Бенавенте пропусна златен шанс за гостите, стреляйки неточно от 5-6 метра.

В 20-ата минута Рефаелов получи възможност за шутира фронтално към рамката на "зелените", но за късмет на Илиев топката профуча на сантиметри от гредата. Натискът на белгийците продължи. В 23-ата минута Геркенс пробва мерника си отдясно, но полузащитникът на Антверпен не сполучи.
В 29-ата минута Десподов направи хубав пробив. Българският национал шутира от границата на наказателното поле, но топката се отби в лявата ръка на Ричи Де Лает, хвърлил се да блокира удара. Израелският рефер Рой Райншрайбер обаче реши да не посочва бялата точка, въпреки протестите на домакините.

Последваха няколко силни акции на българския шампион. На два пъти Марин пробва да застраши рамката на Жан Бутез, а веднъж опасен удар нанесе и Десподов. В 45-ата минута обаче Футболист №1 на България за 2018 година напусна терена с контузия. На мястото му влезе Елвис Ману.Началото на второто полувреме започна по възможно най-добрия начин за Лудогорец. В 46-ата минута Марин напредна към пеналтерията на Антверпен и с нисък удар по тревата препарира стража Бутез, който на колене изгледа как топката се оплита в неговата мрежа - 1:0 за българския тим.

Минута по-късно Каули можеше да удвои резултата, но бразилецът не сполучи с техничен удар по диагонала. Малко по-късно той се оказа на върха на нова опасна атака на отбора от Разград, но изстрелът му беше париран от Бутез.
В 63-ата минута хората на Иван Леко изравниха. Центриране от корнер позволи на Гергенс да матира Пламен Илиев с параболичен удар с глава - 1:1. След 8 минути Антверпен нанесе втори голов удар. Той дойде от крака на Рефаелов след уникална и много наивна грешка на Сантана. Футболистът на Лудогорец тръгна да връща топката към своя вратар, но я подари на Рефаелов, който без проблеми порази целта - 2:1.

Последваха силни минути на Антверпен, в които Пламен Илиев спаси на два пъти мрежата си, а веднъж и гредата помогна на българския национал след нов удар на Гергенс. Така победата отиде на сметката на белгийския клуб.

Стартовите състави:

Лудогорец: 23. Илиев, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 24. Вердон, 5. Недялков, 25. Баджи, 7. Сантана, 64. Янков, 95. Каули, 9. Марин, 11. Десподов

Антверпен: 46. Бутез, 2. Де Лаeт, 26. Желен, 21. Батубинсика, 19. Миоши, 16. Геркенс, 38. Харун, 18. Онгла, 6. Юклерьод, 24. Бенавенте, 11. Рефаелов
Кирил Десподов Кирил Десподов11 Martin Hongla18 Martin Hongla
Доминик Янков Доминик Янков64 Simen Kristiansen Jukleroed6 Simen Kristiansen Jukleroed
Анисе Абелвлиза Анисе Абел
80' Faris Haroun  Faris Harounжълт картон
Martin Hongla  Martin Honglaизлиза
Биргер Верстрате  Биргер Верстратевлиза
Каулиизлиза Каули  78'
Клаудиу Кешерювлиза Клаудиу Кешерю
Доминик Янковизлиза Доминик Янков  77'
Бърнард Текпетейвлиза Бърнард Текпетей
73' Simen Kristiansen Jukleroed  Simen Kristiansen Jukleroedжълт картон
72' Лиор Рефаелов  Лиор Рефаеловизлиза
Aurelio Buta  Aurelio Butaвлиза
70' Лиор Рефаелов  Лиор Рефаеловгол
63' Pieter Gerkens  Pieter Gerkensгол
59' Кристиан Бенавенте  Кристиан Бенавентеизлиза