Поражение на старта: Клуж "излъга" ЦСКА-София (видео и галерия)

22 октомври 2020 | 21:47 - Обновена
ЦСКА-София стартира с поражение в групите на Лига Европа, след като червените загубиха с 0:2 домакинството си на Клуж. Марио Рондон откри резултата в 53-ата минута, а Чиприян Дяк удвои от дузпа в 74-ата минута.

Наставникът на българския тим Стамен Белчев заложи на две от най-новите попълнения. Тибо Вион стартира като десен бек, а Синклер атакува по крилата заедно с Йомов. Сред 11-те се завръна и Матей за сметка на Занев.

Срещата започна добре за черевните, които в 3-ата минута организираха опасна атака отляво. Топката стигна до Йомов, който нахлу в наказателното поле и стреля опасно, но Балградеан изби.

В 7-ата минута Соу се възползва от слабо връщане към вратаря на Клуж, отне топката и шутира от малък ъгъл, но Балградеан спаси.

В 19-ата минута и Клуж погледна по-смело към българската врата. Паун шутира от 18 метра, а след рикошет топката излезе в корнер, преминавайки над напречната греда. Червените отговориха в 26-ата минута, когато Соу засече с глава центриране на Вион отдясно, но вратарят на Клуж улови.

В 35-ата минута румънците пратиха топката в мрежата на Бусато след удар от 20 метра, но попадението не бе зачетено, тъй като преди това футболист на Клуж бе фаулирал Матей при борба във въздуха и реферът отсъди нарушение.

След това положение двата отбора заложиха на по-предпазлива игра и до края на първата част опасностите пред двете врати липсваха.

Второто полувреме започна с по-активна игра на Клуж и румънците откриха резултата в 53-ата минута. Футболистите на Петреску разиграха заучена комбинация от корнер, последва центриране към Рондон, който прониза с глава Бусато след изстрел от границата на малкия пеналт.

Българският тим можеше да отвърне бързо на удара, когато секунди по-късно непокритият Йомов можеше да стреля с глава, но предпочете пас към Соу, което се оказа грешно решение и играч на Клуж изчисти.

В 74-ата минута Клуж вкара втори гол след точно изпълнена дузпа от Чиприян Дяк. Тя бе отсъдена за нарушение на Санкаре срещу Дебелюх. В тази ситуация и двамата футболисти се държаха, но топката бе в играча на румънците и реферът прецени да посочи бялата точка.

До края на двубоя Стамен Белчев опита да промени нещата с няколко смени. В игра се появиха Енрике, Кейта, Белтраме и Ахмедов, но червените залагаха прекалено много на центрирания от всички части в половината на гостите, които не затрудниха тяхната отбрана и в крайна сметка Клуж удържа комфортната си преднина.

ЦСКА-СОФИЯ - КЛУЖ 0:2

0:1
Рондон 53
0:2 Дяк 74 д.

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Бусато, 15. Вион, 26. Антов, 2. Матей, 18. Мазику, 21. Юга, 13. Санкаре, 24. Синклер, 20. Тиаго, 30. Йомов, 22. Соу

КЛУЖ: 34. Балградеан, 16. Сушич, 55. Винисиус, 3. Бурка, 45. Камора, 10. Дяк, 28. Хобан, 8. Докович, 7. Паун, 99. Рондон, 22. Дебелюх
Юрген Матей Юрген Матей2 Andrei Andonie Burca3 Andrei Andonie Burca
Брадли Мазику Брадли Мазику18 Mario Jorge Malino Paulino45 Mario Jorge Malino Paulino
Юрген Матейжълт картон Юрген Матей  90'
87' Gabriel Debeljuh  Gabriel Debeljuhизлиза
Jakub Vojtus  Jakub Vojtusвлиза
Марио Рондон  Марио Рондонизлиза
Nicolae Carnat  Nicolae Carnatвлиза
Тибо Вионжълт картон Тибо Вион  83' Александру Чипчиу  Александру Чипчиужълт картон
Adrian Alexandru Paun  Adrian Alexandru Paunизлиза
Мишел Перейра  Мишел Перейравлиза
Георги Йомовизлиза Георги Йомов  80'
Енрике Рафаелвлиза Енрике Рафаел
Тиаго Родригесизлиза Тиаго Родригес
Стефано Белтрамевлиза Стефано Белтраме
78' Чиприан Йоан Деак  Чиприан Йоан Деакизлиза
Александру Чипчиу  Александру Чипчиувлиза
74' Чиприан Йоан Деак  Чиприан Йоан Деакдузпа
Юнус Санкареизлиза Юнус Санкаре  71'
Ахмед Ахмедоввлиза Ахмед Ахмедов
Джером Синклеризлиза Джером Синклер  63'
Жул Кейтавлиза Жул Кейта
Георги Йомовжълт картон Георги Йомов  61'
53' Марио Рондон  Марио Рондонгол