Световният крал и властелинът на Европа не си вкараха (видео)

11 октомври 2020 | 23:38 - Обновена
  • копирано
  • 6
Отборите на Франция и Португалия разочароваха с предстаянето си и завършиха 0:0 в мач от дивизия "А" на Лигата на нациите.

Битката е между настоящия световен шампион и европейския властелин. Дидие Дешан подреди 4-3-3 с Оливие Жиру, Антоан Гризман и Килиан Мбапе. “Мореплавателите” заложиха на Кристиано Роналдо и Жоао Феликс в нападение.
Във втората минута Оливие Жиру получи тежък удар в задната част на главата. Съдията не забеляза добре действието на португалския защитник, иначе можеше да извади картон. лекарите превързаха кървящата глава на френския нападател и той се завърна на терена.
Първият четвърт час на "Стад дьо Франс" беше лишен от голови възможности и изпъстрен с опознавателни прийоми. В 17-ата минута "петлите" изградиха първа наистина добра атака с участието на половин дузина играчи. След центриране отляво Пол Погба се извиси и стреля с глава. Гризман се опита да се засече в близост до гредата, но беше в засада.
В 20-ата Бруно Фернандеш стреля от дистанция, получи се рикошет, който обезопаси удара и топката излезе в корнер. Четири минути по-късно Кристиано Роналдо получи топка в наказателното поле и незабавно обича да стреля, но беше изпреварен от Люка Ернандес. В 32-ата Погба изведе Гризман в наказателното поле и играчът на Барселона шутира от малък ъгъл - вратарят беше на точното място.
В 36-ата минута топката беше центрирана остро, а Жоао Феликс отклони топката, като тя отиваше брилянтно на крака на Кристиано Роналдо на голова позиция.
Първите минути от втората част бяха динамични. Още в началото се създаде суматоха в наказателното поле на гостите. След първоначалните вихрени атаки последва нова стратегическа битка. Головите атаки бяха кът, а ударите - още повече. В 73-ата минута Пепе прати топката в мрежата след с глава при статично положение, но при правилно вдигнат флаг за засада.
Ренато Санчес16 Ренато Санчес
89' Рафаел Герейро  Рафаел Герейроизлиза
Жоао Кансело  Жоао Канселовлиза
Жоао Феликс  Жоао Феликсизлиза
Франсиско Тринкао  Франсиско Тринкаовлиза
88' Вилиам Карвальо  Вилиам Карвальоизлиза
Жоао Моутиньо  Жоао Моутиньовлиза
Килиан Мбапеизлиза Килиан Мбапе  84'
Кингсли Команвлиза Кингсли Коман
80' Бруно Фернандеш  Бруно Фернандешизлиза
Ренато Санчес  Ренато Санчесвлиза
Оливие Жируизлиза Оливие Жиру  74'
Антони Марсиалвлиза Антони Марсиал
61' Бернардо Силва  Бернардо Силваизлиза
Диого Жота  Диого Жотавлиза
2' Рубен Диаш  Рубен Диашжълт картон