ЦСКА-София успя! "Червените" са в групите на ЛЕ! Тиаго разпиля Базел (видео)

01 октомври 2020 | 23:22 - Обновена
ЦСКА-София успя! "Червените" са в групите на Лига Европа! Това стана факт след гръмка победа с 3:1 като гост на Базел. Швейцарците откриха резултата чрез Кабрал, който вкара от дузпа в 54-ата минута. Българският тим осъществи пълен обрат с два гола на резервата Тиаго (72, 88). Точка на спора сложи друга резерва - Ахмед Ахмедов, който довърши Базел в 96-ата минута за крайното 3:1.

През първата част домакините имаха леко надмощие, но след почивката футболистите на Стамен Белчев наложиха осезаемо превъзходство и в крайна сметка по-добрият отбор продължи напред.

Първото опасно положение в днешния мач отиде в сметката на швейцарците. Фрай бе изведен сам срещу Бусато в 11-ата минута, но шутът му от 7-8 метра излезе над вратата. Червените отговориха с удар по земя на Соу, който Николич улови.

В 25-ата минута ЦСКА-София изпусна отличен шанс да поведе. Йомов се възползва от неразбирателство в отбраната на домакините и излезе сам срещу Николич леко вдясно. Последва шут по земя, който не затрудни стража и той улови.

В 39-ата минута Базел разигра добре пред наказателното поле на гостите. Кабрал копна топката към Ван Волфсвинкел, който стреля от воле, но над вратата. Малко по-късно, в 41-ата минута, Щокер отправи бомбен удар от двайсет метра, който Бусато изби.

Втората част започна равностойно, но червената отбрана се пропука в 54-ата минута. Тогава Базел осъществи опасна атака отдясно, топката стигна до непокрития Пулулу, който бе на 3-4 метра фронтално срещу вратата. Антов се принуди да направи отчаян шпагат, за да предотврати попадението, но фаулира нападателя на швейцарците и реферът отсъди дузпа. Кабрал реализира от бялата точка с шут в горния ляв ъгъл.

В 58-ата минута Кьомерт стреля силно от фаул, но над напречната греда. След час игра и българският тим застраши противниковата врата, когато резервата Енрике центрира опасно отляво към Санкаре, който от близка дистанция шутира в аут.

В 62-ата минута Гълъбов свали с глава към Соу, който имаше много добра позиция да стреля след завъртане на 90 градуса, но уцели топката с коляно и вратарят на Базел улови.

В тази част от сблъсъка ЦСКА-София натисна своя съперник и в 72-ата минута изравни. Това стори Тиаго, който напредна с топка в крака почти фронтално срещу вратата и след силен шут по земя вкара за 1:1 в долния десен ъгъл.

Натискът на червените продължи и след изравнителния гол. Това се оказа правилната тактика, тъй като в 88-ата минута Санкаре бе фаулиран пред наказателното поле на домакините. Тиаго стреля от прекия свободен удар и след рикошет в стената топката се озова в мрежата на Базел за втори път.

Швейцарците опитаха да реагират в даденото от рефера шестминутно продължение, но ЦСКА-София показа далеч по-голяма свежест и лесно се справяше с опитите за атака на съперника. Червените дори реализираха още един гол. Енрике получи пас в наказателното поле и намери оставения непокрит Ахмед Ахмедов, а за тарана не бе проблем да оформи крайното 3:1 след техничен шут по земя в 96-ата минута.

Утре е жребият за групите на Лига Европа, а българският тим ще е в четвърта урна.

БАЗЕЛ - ЦСКА-СОФИЯ 1:3