Севиля срази Уулвърхамптън с късен гол (видео + галерия)

11 август 2020 | 23:54 - Обновена
Рекордьорът по титли в Лига Европа Севиля се класира на 1/2-финал в тазгодишното издание на турнира. Възпитаниците на Юлен Лопетеги постигнаха трудна победа с 1:0 над Уулвърхамптън в сблъсъка между двата тима от 1/4-финала в Дуисбург. Андалусийци показаха по-добра игра, но трябваше да чакат чак до 88-ата минута, за да стигнат до успеха. Това стана с гол на Лукас Окампос. "Вълците" също имат за какво да съжаляват, тъй като започнаха добре мача и си спечелиха дузпа в 11-ата минута, но Раул Хименес пропусна от бялата точка. След това обаче испанците бяха по-добрият отбор на терена и заслужено стигнаха до успеха, за да си уредят среща с Манчестър Юнайтед в следващата фаза.

Англичаните заложиха на Адама Траоре и Раул Хименес в атака, а Рубен Невес действаше зад гърба им. В средата на терена играта градяха Жоао Моутиньо и Леандер Дендонкер.

Треньорът на испанците Юлен Лопетеги пък бе предпочел триото Сусо, Юсеф Ен-Несири и Лукас Окампос да започне в предни позиции. В халфовата линия пък действаха Фернандо, Евер Банега и Жоао Жордан.

Първата атака в мача бе за Уулвс секунди след началния съдийски сигнал. Траоре напредна до аутлинията и центрира на Хименес, който стреля с глава, но право в ръцете на вратаря.

В 4-ата минута англичаните имаха нов шанс. Моутиньо центрира от фаул и Дендонкер успя да играе с топката, но от трудна позиция не съумя да я насочи в очертанията на вратата.

В 11-ата минута "оранжевите" си изработиха дузпа. Траоре пое топката в собствената си половина и пробяга повече от половината терен, като накрая бе спънат в гръб в наказателното поле от Диего Карлос. Раул Хименес обаче изпълни много лошо 11-метровия удар и пропусна да открие резултата.

Минута по-късно и Севиля създаде първата си голова възможност. Сусо отправи бомен удар, който бе спасен от Руи Патрисио.

Постепенно испанците взеха инициативата. В 22-ата минута Ен-Несири обстрелва вратата на Руи Патрисио с глава, но доста неточно.

Четири минути по-късно мароканецът изскочи зад защитата и шутира, но ударът му не се получи добре и не застраши Руи Патрисио.

В 37-ата минута Лукас Окампос пробва техничен диагонален изстрел, който мина опасно близо до вратата, но в аут.

В 42-ата минута последва поредният удар към Патрисио. Този път Жордан опита да го притесни от дистанция, но португалският страж уверено улови.

Второто полувреме започна с по-позиционна игра от двата отбора. Все пак в 53-ата минута останаха съмнения за игра с ръка на футболист на Уулвс в собственото му наказателно поле, но тя бе неволна и съдиите не посочиха бялата точка.

В 63-ата минута Ен-Несири успя да преодолее няколко съперници в пеналта, но загуби равновесие и не успя да отправи опасен шут, а Патрисио улови.

В 66-ата минута Сусо центрира отлично за Жул Кунде, който стреля опасно с глава, но над вратата.

В 77-ата минута Евер Банега отправи страхотен изстрел от фаул и отново Руи Патрисио бе последна преграда пред гола с блестящо спасяване.

По-добрата игра на севилци най-накрая даде резултат. В 88-ата минута Банега центрира в наказателното поле и Лукас Окампос с глава порази вратата за 0:1.

В добавеното време Банега стреля от дистанция, но над вратата.

Така Севиля се добра до 1/2-финала в Лига Европа за шести път в историята си, където ще се изправи срещу Манчестър Юнайтед. Сблъсъкът ще бъде на 16 август, неделя.

Рубен Невешжълт картон Рубен Невеш  90'
89' Сусо  Сусоизлиза
Мунир Ел Хадади  Мунир Ел Хададивлиза
88' Лукас Окампос  Лукас Окампосгол
85' Юсеф Ен-Несири  Юсеф Ен-Несириизлиза
Люк де Йонг  Люк де Йонгвлиза
84' Жоан Жордан  Жоан Жорданизлиза
Франко Васкес  Франко Васкесвлиза
Адама Траореизлиза Адама Траоре  79'
Диого Жотавлиза Диого Жота
Жоао Моутиньоизлиза Жоао Моутиньо  71'
Педро Нетовлиза Педро Нето
Ромен Саисжълт картон Ромен Саис  49'
12' Диего Карлош  Диего Карлошжълт картон