Базел пожали Айнтрахт в реванша

06 август 2020 | 23:54 - Обновена
  • копирано
  • 1
Базел спечели и реванша срещу Айнтрахт (Франкфурт) от 1/8-финала в Лига Европа. Швейцарският тим този път пожали своя съперник, като го победи само с 1:0 след гол на Фабиан Фрай в 87-ата минута. В първата среща Базел се наложи с 3:0 в Германия и с общ резултат 4:0 се класира напред. Домакините имаха още доста положения в мача, а Кевин Трап направи няколко ключови спасявания, за да опази вратата си.

Базел бе отборът, който създаде по-опасните положения през първата част. Първо Артур направи голям пропуск отблизо след центриране от фаул, но защитник докосна топката в последния момент и му попречи да отправи добър удар.

След това Видмер стреля отдалеч и Кевин Грап трябваше да прави спасяване. Две минути по-късно Петрета получи центриране в наказателното поле и шутира от движение, но отново Трап се намеси решително.

В същото време гостите по-радко стигаха до добри възможности, една от тях бе в 45-ата минута, когато Бас Дост стреля с глава над вратата.

И през второто полувреме домакините продължиха да са по-опасни. В 47-ата минута Видмер изскочи очи в очи с вратаря, но не успя да го преодолее. След това на два пъти топката бе чистена от голлинията. Първо в 62-ата минута след изстрел на Щокер, а след това и в 75-ата минута след удар на Джумерт отблизо.

В 85-ата минута Трап трябваше да прави ново спасяване след като Кампо изскочи сам срещу него. В 87-ата минута обаче вратарят бе безпомощен. Фабиан Фрай получи на границата на пеналта и като на шега напредна, финтира стража и отбеляза за 1:0.

Така Базел записа втори успех над Айнтрахт и убедително се класира на 1/4-финала, където ще играе с Шахтьор (Донецк).

Arthur Arthur98 Бас Дост9 Бас Дост
Jasper van der Werff Jasper van der Werff21 Гонсало Пасиенсия39 Гонсало Пасиенсия
Kemal Ademiвлиза Kemal Ademi
67' Дани да Коща  Дани да Кощаизлиза
Тимъти Чандлър  Тимъти Чандлървлиза
Валентин Щокеризлиза Валентин Щокер  66' Себастиан Роде  Себастиан Родеизлиза
Рики ван Волфсвинкелвлиза Рики ван Волфсвинкел  Щефан Илзанкер  Щефан Илзанкервлиза
Афимико Пулулуизлиза Афимико Пулулу
Jasper van der Werffвлиза Jasper van der Werff
46' Андре Силва  Андре Силваизлиза
Гонсало Пасиенсия  Гонсало Пасиенсиявлиза
Еван Н'Дика  Еван Н'Дикаизлиза
Макото Хасебе  Макото Хасебевлиза
33' Доминик Коор  Доминик Кооржълт картон