Уулвс издържа теста и е в топ 8 на Лига Европа (видео)

06 август 2020 | 23:59 - Обновена
  • копирано
  • 5
Отборът на Уулвърхамптън допълни финалната осмица в Лига Европа, след като много трудно елиминира Олимпиакос напът за 1/4-финалите, където го очаква Севиля. В реванша на "Молиню" английският тим надви съперника с 1:0 и след 1:1 в първата среща на гръцка земя продължава напред. Раул Хименес беше точен от дузпа в 8-ата минута, отсъдена след грешка и последвало нарушение от страна на вратаря.

Срещата със севилци ще е във вторник (11 август) в Дуисбург. Противник в предпоследната фаза пък ще е или Манчестър Юнайтед, или ФК Копенхаген.
Ето двойките за 1/4-финалите в Лига Европа
Тази вечер Уулвс излезе печеливш в дуел, в който отборите направиха куп пропуски. В 28-ата минута пък гол на Олимпиакос не беше зачетен заради много "тънка" засада, маркирана след щателно преразглеждане от страна на ВАР. Още една дискусионна ситуация беше отсъдена в ущърб на гостите - през второто полувреме, когато те поискаха дузпа за нарушение на Боли срещу Ел Араби.

Почти перфектно се представиха двамата вратари Руи Патрисио и Боби Алан. Независимо че носи вина за попадението на съперника, стражът на гърците блесна с куп важни намеси.

“Вълците” бяха една от приятните изненади в изминалия сезон в Премиър лийг, но не успяха да се класират за евротурнирите, след като финишираха седми. Сега те не изневериха на 3-4-3, като Адама Траоре, Раул Хименес и доскорошният футболист на Олимпиакос Даниел Поденсе оформиха триото в предни позиции.

Олимпиакос пък триумфира с титлата в родината си и разполагаше с нужното самочувствие, още повече че по-рано в турнира елиминира миналогодишния финалист Арсенал, надделявайки с 2:1 в Англия. Гръцкият тим излезе с двамата си французи - Матийо Валбуена и вратаря Боби Алан, който замести контузения титуляр Жозе Са. Мароканецът Юсеф Ел-Араби, който вкара гола за отбора в първата среща, беше на върха на атаката.

Грешка на гостите при изнасянето на топката позволи на Хименес да отправи опасен удар още в 52-ата секунда, но кълбото не намери целта.

Агресивната преса на Уулвс накара гърците скоро да сгрешат за втори път - този път фатално. В 8-ата вратарят Алан си поведе силно топката и Поденсе го изпревари, след което стражът го фаулира в наказателното си поле - дузпа. Хименес беше безпогрешен от бялата точка за 1:0.

Веднага след това Олимпиакос опита да отговори с центриране от пряк-свободен удар, но то се оказа слабо.

Последваха нови атаки пред вратата на тима от Пирея.

При първата си стойностна акция обаче играчите на Олимпиакос за малко да изравнят. Левият бек Костас Цимикас се включи в предни позиции и шутира с левия крак, та се наложи на Руи Патрисио да отразява.

В 28-ата гърците стигнаха до гол, дело на Мади Камара, но се намеси ВАР, откъдето изчислиха, че при атаката е имало засада на Ел Араби, който даде паса към Камара.

Гостите усетиха, че играчите на Нуно Еспирито Санто не са толкова убедителни и смело поглеждаха напред. Към края на полувремето играта рязко загрубя и реферът вдигна три жълти картона след опасни сблъсъци. Заради влизането на лекарските екипи тази част продължи с 8 минути отгоре.

На почивката треньорът на Олимпиакос Педро Мартинш извърши двойна смяна, засилвайки офанзивната мощ с влизането на Лазар Ранджелович и капитана Костас Фортунис. "Червено-белите" не бяха далеч от гола в 55-ата, когато Ел Араби скочи да засече центриране отдясно, но в последния момент Вили Боли го докосна и като че ли го извади от равновесие, което попречи на африканеца да засече добре. Според съдията обаче в тази ситуация нямаше основания за дузпа в полза на гостуващия отбор.

Поденсе свърши всичко необходимо за втори гол за Уулвърхамптън в 61-вата, но вратарят Алан отрази коварния му удар под гредата. Силен удар и рикошет две минути по-късно едва не позволи на Боли да удвои, но и той нямаше шанс.

В 67-ата Фортунис нахлу в наказателното поле и пусна пас към Ел Араби, но той пак пропусна.

Отбраната на Олимпиакос продължи с подаръците и в 78-ата Диого Жота се озова едно на едно с Алан, но французинът го спря.

Веднага след това последваха няколко силни минути за гостите, като на два пъти Патрисио трябваше да изтръпва.

Голяма част от играчите на гръцкия шампион вече трайно бяха в половината на домакините и съответно имаше пространства за контраатаки. При една такава в 83-ата Жоао Моутиньо почти удвои, но кълбото мина над гредата.
Раул Хименесжълт картон Раул Хименес  90'
82' Гилерме  Гилермеизлиза
Кафу  Кафувлиза
75' Папе Абу Сисе  Папе Абу Сисежълт картон
Даниел Поденсеизлиза Даниел Поденсе  71'
Леандер Дендонкервлиза Леандер Дендонкер
Даниел Поденсежълт картон Даниел Поденсе
65' Mohamed Mady Camara  Mohamed Mady Camaraизлиза
Ахмед Хасан Кока  Ахмед Хасан Кокавлиза
Адама Траореизлиза Адама Траоре  57'
Диого Жотавлиза Диого Жота
46' Giorgos Masouras  Giorgos Masourasизлиза
Lazar Randjelovic  Lazar Randjelovicвлиза
Андреас Букалакис  Андреас Букалакисизлиза
Константинос Фортунис  Константинос Фортунисвлиза
45' Konstantinos Tsimikas  Konstantinos Tsimikasжълт картон