Уулвърхамптън продължи да покорява Европа (видео)

20 февруари 2020 | 23:55 - Обновена
  • копирано
  • 5
Уулвръхамптън постигна убедителна победа в най-голямата си европейска вечер от много години на “Молиню”. Тимът на Нуно Еспирито Санто победи Еспаньол с 4:0 и до голяма степен си осигури участие на осминафиналите. Диого Жота реализира хеттрик, а другото попадение бе дело на Рубен Невеш. “Вълците” започнаха участието си в турнира от втория квалификационен кръг, а от тогава са записали 11 победи, 1 равенство и 1 загуба.

Въпреки че това бе третият им мач в рамките на 10 дни, Еспирито Санто заложи на основните си играчи срещу последния в испанското първенство. Двубоят започна на високо темпо, а в 15-ата минута домакините поведоха. След ъглов удар Хименес отклони топката и тя стигна до Жота, който отблизо откри резултата. След гола Уулвс леко се прибра, но продължаваше да създава опасности. Вратарят на “вълците” Руи Патрисио за малко да подари едно попадение на съперника след половин час игра, но в последния момент успя да поправи грешката си.

Малко след почивката Уулвърхамптън поведе с 2:0 след фантастично изпълнение на Рубен Невеш. Халфът нанесе страхотен удар от воле от далечна дистанция. В 67-ата минута Жота отбеляза втория си гол в мача и авансът на домакините вече бе повече от солиден. Португалецът не се спря до тук и вече има девет гола в Лига Европа, след като оформи хеттрик в 81-ата минута, след като си освободи пространство за изстрел и прати топката покрай вратаря. За него това е втори хеттрик в турнира през този сезон.

Диого Жотагол Диого Жота  81'
78' Виктор Санчес  Виктор Санчесжълт картон
Раул Хименесизлиза Раул Хименес  75' Victor Gomez  Victor Gomezизлиза
Педро Нетовлиза Педро Нето  Сержи Дардер  Сержи Дардервлиза
Диого Жотагол Диого Жота  67' Victor Gomez  Victor Gomezжълт картон
62' Оскар Мелендо  Оскар Мелендоизлиза
Джонатан Кайери  Джонатан Кайеривлиза
Адама Траореизлиза Адама Траоре  61' Андер Итураспе  Андер Итураспеизлиза
Леандер Дендонкервлиза Леандер Дендонкер  Давид Лопес  Давид Лопесвлиза
Рубен Невешгол Рубен Невеш  52'
Жоао Моутиньожълт картон Жоао Моутиньо  43' Андер Итураспе  Андер Итураспежълт картон

21 февруари 2020 | 14:13

Един латино-испански отбор победи друг латино отбор. Вижте треньори и голмайстори, вратари и т.н. Рейтинг: 0 0

spurs
(Гост)
6
отговор
21 февруари 2020 | 12:50

Ето го единия финалист в ЛЕ!! Макар че ние ги бихме като гости те ни превъзхождаха. С класа над Юнйтед и Арсенал . Успех и да но влезете в Шампионската лига.. Стига все едни същи Рейтинг: 3 0

Нагазиго Надувара
(Гост)
5
отговор
21 февруари 2020 | 08:01

Малии, Кумчо вълчо е отпорил гьона на шумкарското душманин. Ама шпаньолци не им дремело толкова за ЛЕ, а за оцеляването си в Ла Лига...е тука вече мен ми задрема на базуката. Рейтинг: 4 0

a3
(Гост)
21 февруари 2020 | 12:06

Оня ден се посмях на алкохолика от Лудогорец. Според него след като петия в Испания бил първия в Англия, пък еспаньол били Лудогорец с 6:0 то значи испанския футбол бил най-добрият. Чудно ми е сега какво ще измисли... Рейтинг: 2 0

До Лузърпулеца
(Гост)
4
отговор
21 февруари 2020 | 00:39

Хахахаха, не ги припомняй тия мачове, че вече никой не ви взема насериозно с всичките подпирания, на Уулвс им отмениха 2-3 гола срещу вас, смешници! Рейтинг: 1 7

YNWA
(Гост)
3
отговор
21 февруари 2020 | 00:28

Вълците наистина са много добър отбор просто нямат в момента нямат слабо звено в отбора си,май до сега в първенството само ние успяхме да ги бием два поредни пъти,но иначе са наистина много трудни за пречупване те го пак показаха снощи,аз много уважавам такива отбори както са вълците. Рейтинг: 8 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

НКВ
(Гост)
21 февруари 2020 | 09:23

За съжаление имаме слаби звена. Като цяло - за мен Руи Патрисио макар да е португалски национален вратар, не е на необходимото ниво. Прави си рутинните спасявания, но по трудните винаги са гол. Другото слабо звено ни е защитата. Просто нямаме трети качествен защитник. До като Боли беше контузен ни пълниха кошницата с голове. Откакто се върна нямаме гол още. Но Саис и Дендонкер определено си личи че не им е силната страна защитата. Рейтинг: 2 0

До ..
(Гост)
2
отговор
21 февруари 2020 | 00:19

За теб да ,но реалността е друга.Еспаньол игра с третия състав и са се фокусирали изцяло върху оцеляването си в Ла Лига.Достатъчно бе днес само голомата машина Раул де Томас да е на мястото на Ву Лей и още първото Еспаньол щеше да води с 2 гола. Рейтинг: 0 6

НКВ
(Гост)
21 февруари 2020 | 00:29

Отново аъм аз като отговор: Да - може Раул2 да е голова машина, но не може да се каже какво би станало ако играе. Ако раул 1 /от Уулвс имаше ден - резултата щеше да е 6:0, ама уви - в слаба форма е в момента/. Да се порадваме на успеха на Уулвс и дано продължи доста напред. Както казва Мечо Пух - колкото повече, толкова повече.../ Рейтинг: 6 0

..
(Гост)
1
отговор
21 февруари 2020 | 00:02

За мен това е най-силният отбор в Англия след Сити в момента...преса по целия терен, бързи контри, убийствени при статични положения. При тях проблемът е с манталитета на вечно борещия се да не изпадне, но ако го преодолеят това и се задържат в топ 8 няколко сезона може до 4-5 години да играят в ШЛ и то успешно. Висшата Лига се превръща в нещо като НБА - всички отбори почти имат много пари и много възможности и всеки може да победи всеки. Ако ВАР позволи де.. Рейтинг: 3 6

НКВ
(Гост)
21 февруари 2020 | 00:16

Съгласен съм че Уулвс е много силен отбор, но след Ливърпул. Единствено слабите първи полувремена и вечното наваксване в резултата пречи на просперирането му. Иначе - уникален Жота. Още от Чемпиъншит си личеше че момчето има потенциал. Рейтинг: 8 0