Разгром не стигна на Уулвс за първото място, Божиков с автогол срещу Брага

13 декември 2019 | 00:25 - Обновена
  • копирано
  • 7
Уулвърхамптън разгроми Бешкташ с 4:0 в последния си мач от група "К" на Лига Европа, но това се оказа недостатъчно за англичаните да спечелят първото място. В другия мач Брага надигра с 4:2 Слован в Братислава и по този начин именно португалците са победител в групата, а "Вълците" остават втори.

Цял мач за словашкия шампион изигра българският национал Васил Божиков, но той едва ли ще е щастлив от начина, по който се сбогува с Европа, тъй като си отбеляза автогол, а тимът му допусна ново поражение.

Диого Жота бе героят за Уулвърхамптън срещу Бешикташ. Португалецът влезе като смяна в 56-ата минута и след това наниза хеттрик във вратата на съперника в 58-ата, 63-ата и 69-ата минута. Освен него се разписа и Леандер Дендонкер в 67-ата минута.

В същото време в другия мач бе доста по-оспорвано. Слован на два пъти повеждаше в резултата чрез Шпорар в 42-ата и Моха в 70-ата минута, но Брага и двата пъти изравняваше чрез Фонте в 44-ата и Тринкао в 72-ата минута.

В 75-ата минута бе преломният момент за словаците. Новаис напредна отляво и центрира по земя във вратарското поле, където стана неприятен карамбол и от крака на Божиков топката се озова във вратата за 2:3. В добавеното време португалците подпечатаха успеха си с четвърти гол, а негов автор бе Паулиньо.

Така Брага завършва на 1-ото място с 13 точки, Уулвърхамптън е втори с 12, Слован завършва на 3-ата позиция с 4 точки, а Бешикташ остава последен с 3 точки.

Vernon De Marco Vernon De Marco81 Кажу95 Кажу
Marin Ljubicic Marin Ljubicic8 Joao Pedro Barrades Novais17 Joao Pedro Barrades Novais
Паулиньо20 Паулиньо
90' Паулиньо  Паулиньогол
Kenan Bajricвлиза Kenan Bajric
75' Васил Божиков  Васил Божиковавтогол
72' Trincao  Trincaoгол
Mohammed Khadfi Rhsallaгол Mohammed Khadfi Rhsalla  70'
59' Кажу  Кажуизлиза
Диого Виана  Диого Вианавлиза
44' Руи Фонте  Руи Фонтегол