Юнайтед избухна с четири гола за 11 минути и завърши на върха в група "L" (видео+галерия)

12 декември 2019 | 23:50 - Обновена
  • копирано
  • 3
Манчестър Юнайтед спечели по категоричен начин първото място в своята група в "L" Лига Европа. "Червените дяволи" победиха с 4:0 АЗ Алкмаар на своя "Олд Трафорд" и така си гарантираха, че ще завършат на върха. Англичаните избухнаха с четири гола за 11 минути през второто полувреме, с което подпечатаха победата си. Ашли Йънг откри в 53-ата минута, след това Мейсън Грийнууд удвои в 58-ата, Хуан Мата направи резултата класически в 62-ата минута от дузпа, а отново Грийнууд бе автор на четвъртото попадение за своя тим в 64-ата минута. Добрата новина за холандците бе, че тази загуба не бе фатална за тях и те също се класират на 1/16-финал като втори отбор в крайното класиране.

Оле Гунар Солскяер е избрал за този мач да направи някои промени в състава си и да даде шанс на играчи, които по-рядко получават шанс сред титулярите. В атака отново ще действа Антони Марсиал, който ще бъде подкрепян от Хуан Мата, Андреас Перейра и Мейсън Грийнууд ще действат от по-задни позиции.

За АЗ Алкмаар триото в атака ще е съставено от Усама Идриси, Дани де Вит и Юкинари Сугавара. В средата пък ще действат Калвин Стенгс, Фредрик Мидстьо и Йорди Класи.

Гостите създадоха първата голова възможност в мача. В 4-ата минута Сугавара отправи опасен изстрел и Серхио Ромеро спаси.

Манчестър Юнайтед отговори с пробив на Перейра, който се освободи от двама играчи на съперника и шутира от малък ъгъл, но без да затрудни вратаря.

В 9-ата минута Идриси направи хубав пробив отляво и стреля в близкия ъгъл, но Ромеро следеше внимателно ситуацията и спаси.

В 17-ата минута Класи стреля от около 30 метра, но ударът му бе неточен и мина над напречната греда.

В 35-ата минута Хари Магуайър стреля с глава след корнер, но твърде слабо и в ръцете на вратаря.

В 41-ата минута Де Вит имаше страхотен шанс, засичайки центриране на Свенсон отдясно, но малко не му достигна да прати топката във вратата. Минута по-късно Калвин Стенгс пробва далечен изстрел по земя и не бе никак далеч от целта.

В 51-ата минута домакините направиха най-големия пропуск до момента. Марсиал бе намерен на чудесна позиция в наказателното поле, но ударът му бе над вратата.

Само две минути по-късно Юнайтед поведе. Англичаните организираха многоходова комбинация, Неманя Матич намери Хуан Мата в наказателното поле, а той пусна успоредно на голлинията към Ашли Йънг, който със силен диагонален удар простреля вратата за 1:0.

В 58-ата минута резултатът бе удвоен. Джеймс Гарднър отне топката през наказателното поле и тя отиде в Мейсън Грийнууд, който със силен далечен удар удвои преднината на своя тим. Повторенията обаче показаха, че Гарднър е извършил нарушение и голът не трябваше да бъде зачетен.

В 61-ата минута Мейсън Грийнууд бе препънат в наказателното поле за дузпа, а Хуан Мата хладнокръвно реализира трети гол за "Червените дяволи", правейки резултата класически - 3:0.

Головата вихрушка за Юнайтед бе продължена от Грийнууд в 64-та минута. Той получи извеждащ пас в наказателното поле и с диагонален удар в близкия ъгъл вкара за 4:0.

В 79-ата минута Стенгс пробва бдителността на Ромеро с далечен удар, но аржентинският страж се намеси решително и опази вратата си.

До края мачът се доиграваше и положенията пред двете врати липсваха. С тази победа Манчестър Юнайтед завършва на 1-ото място с 13 точки, АЗ Алкмаар също продължава напред като втори с 9 точки. Партизан остана на 3-ото място с 8 точки, а Астана остана на дъното с 3 спечелени точки.

Фил Джоунс Фил Джоунс4 Рон Влаар4 Рон Влаар
84' Teun Koopmeiners  Teun Koopmeinersжълт картон
Ethan Lairdжълт картон Ethan Laird  82'
77' Усама Идриси  Усама Идрисиизлиза
Thomas Ouwejan  Thomas Ouwejanвлиза
Ашли Йънгизлиза Ашли Йънг  68' Yukinari Sugawara  Yukinari Sugawaraизлиза
Ethan Lairdвлиза Ethan Laird  Рон Влаар  Рон Влаарвлиза
Хари Магуайъризлиза Хари Магуайър
Фил Джоунсвлиза Фил Джоунс
Мейсън Грийнуудгол Мейсън Грийнууд  64'
63' Dani de Wit  Dani de Witизлиза
Ferdy Druijf  Ferdy Druijfвлиза
Хуан Матадузпа Хуан Мата  62'
Антони Марсиализлиза Антони Марсиал  59'
Таит Чонгвлиза Таит Чонг
Мейсън Грийнуудгол Мейсън Грийнууд  58' Фредрик Мидстьо  Фредрик Мидстьожълт картон
Ашли Йънггол Ашли Йънг  53'
29' Йорди Класи  Йорди Класижълт картон