Арсенал вкара два гола за 3 минути и спечели групата си (видео)

12 декември 2019 | 21:49 - Обновена
  • копирано
  • 4
Два късни гола в разстояние на три минути, дело на Александре Лаказет и Букайо Сака, донесоха на Арсенал равенство 2:2 при визитата на Стандард (Лиеж) в последен мач от група "F" на Лига Европа. По този начин "топчиите" завършиха на първо място в класирането с 11 точки. На втората позиция остана Айнтрахт (Франкфурт), който събра 9 точки, а Стандард финишира с актив от 8 точки и отпадна.

Арсенал не успя да си осигури класирането още в миналия кръг, когато допусна домакинско поражение от Айнтрахт. Въпреки това, "топчиите" държаха съдбата си в собствени ръце и рискуваха да отпаднат само при загуба с пет или повече гола разлика. Естествено, това трудно можеше да се случи и временният мениджър Фредрик Люнгберг си позволи да даде почивка на почти всички титуляри. От по-опитните футболисти сред стартовите 11 бяха само Давид Луис, Сократис и Александре Лаказет.

Стандард не беше губил нито веднъж в последните си 10 домакинства в турнира и започна по-силно. Белгийците действаха разкрепостепено и се надяваха да зарадват феновете с с победа. В 12-ата минута Мехди Карсела-Гонсалес имаше шанс да открие резултата, но стреля право в ръцете на Емилиано Мартинес. В ответната атака Смит Роу беше изведен на добра позиция, но не успя да преодолее Арно Бодар.

В средата на полувремето Букайо Сака също беше близо до гола, но вратарят на Стандард спаси. В 32-ата минута Сака пропусна още веднъж.В началото на втората част домакините поведоха с гол на Самуел Бастиен. Неговият удар рикошира от Сократис и заблуди вратаря на Арсенал - 1:0. В 69-ата минута Джоузеф Уилок сгреши и Селим Амала вкара втори гол за Стандард.

Арсенал обаче се активизира в края на мача и набързо стигна до равенството. В 79-ата минута Сака центрира отляво и Лаказет се разписа с глава отблизо. В 81-ата самият Сака беше точен за 2:2 след комбинация с Габриел Мартинели. Мачът завърши при този резултат, което беше напълно достатъчно на английският тим, за да завърши като победител в групата.В другата среща Айнтрахт изненадващо загуби на собствен терен от Витория (Гимараеш) с 2:3. Загубата не попречи на германския тим да се класира за 1/16-финалите, а португалците постигнаха първа победа в групата, но въпреки това останаха на последно място.

Рочиня откри за гостите в 8-ата минута, но още до почивката Дани да Коща (31') и Дайчи Камада (38') обърнаха нещата в полза на Айнтрахт. През второто полувреме домакините видимо подцениха съперника и бяха наказани. В 85-ата минута Али Мохамед се разписа за 2:2, а в 87-ата Маркъс Едуардс донесе престижния успех на тима от Гимараеш.

Zinho Vanheusden Zinho Vanheusden3 Давид Луис23 Давид Луис
Konstantinos Laifis Konstantinos Laifis34 Константинос Мавропанос27 Константинос Мавропанос
Selim Amallahизлиза Selim Amallah  85' Емил Смит Роу  Емил Смит Роуизлиза
Максим Лестиенвлиза Максим Лестиен  Пиер-Емерик Обамеянг  Пиер-Емерик Обамеянгвлиза
81' Букайо Сака  Букайо Сакагол
79' Александре Лаказет  Александре Лаказетгол
78' Ейнсли Мейтланд-Найлс  Ейнсли Мейтланд-Найлсизлиза