Малмьо пребори Динамо (Киев) в невероятен трилър

29 ноември 2019 | 00:15
  • копирано
  • 0
Малмьо постигна страхотна победа с 4:3 над Динамо (Киев) в сблъсъка между двата тима от 5-ия кръг в група "В" на Лига Европа. Срещата предложи страхони емоции и може да се нарече истински трилър с оглед на това как се разви тя.

Малмьо поведе в резултата още във 2-ата минута с гол на Бенгтсон.

До края на полувремето обаче Динамо направи пълен обрат с попадения на Миколенко в 18-ата и Циганков в 39-ата минута.

Още в началото на втората част резултатът отново бе изравнен чрез Розенберг, а в 57-ата минута Раки отново изведе домакините напред с точен изстрел за 3:2.

В 65-ата минута украинците останаха с 10 души на терена, след като Сидорчук си изкара червен картон и остави отбора си в намален състав. Дори и с човек по-малко обаче гостите успяха да стигнат до изравняване за 3:3 след гол на Вербич в 77-ата минута.

Истинската драма настъпи в добавеното време, когато Малмьо все пак стигна до победата, а големият герой за домакините бе Розенберг, който оформи крайното 4:3 в 96-ата минута.

Така Малмьо злезе на 2-ото място в групата с 8 точки, докато Динамо вече е на 3-ото място с 6 точки. И двата тима обаче запазват реални шансове за продължаване напред, но шведите вече са в доста по-изгодна позиция.
Bonke Innocent Bonke Innocent20 Сергей Сидорчук5 Сергей Сидорчук
Арнор Ингви Траустасон Арнор Ингви Траустасон8 Vladimir Shepelev8 Vladimir Shepelev
Сьорен Риекс Сьорен Риекс5 Виктор Циганков15 Виктор Циганков
Маркус Розенберг Маркус Розенберг9 Artem Biesiedin41 Artem Biesiedin
Jo Inge Berget Jo Inge Berget32 Benjamin Verbic7 Benjamin Verbic
Гийермо Молинс Гийермо Молинс11 Mykola Shaparenko10 Mykola Shaparenko
Ердал Ракип Ердал Ракип19 Александър Караваев20 Александър Караваев
Йонас Кундсен Йонас Кундсен3 Денис Гармаш19 Денис Гармаш
Маркус Розенберггол Маркус Розенберг  90' Mykola Shaparenko  Mykola Shaparenkoжълт картон
Бехранг Сафариизлиза Бехранг Сафари  Artem Biesiedin  Artem Biesiedinжълт картон
Йонас Кундсенвлиза Йонас Кундсен
89' Виталий Буялский  Виталий Буялскийизлиза
Денис Гармаш  Денис Гармашвлиза
82' Benjamin Verbic  Benjamin Verbicизлиза
Александър Караваев  Александър Караваеввлиза
Eric Larssonизлиза Eric Larsson  79'
Гийермо Молинсвлиза Гийермо Молинс
77' Benjamin Verbic  Benjamin Verbicгол
Fouad Bachirouжълт картон Fouad Bachirou  76'
71' Vladimir Shepelev  Vladimir Shepelevизлиза
Mykola Shaparenko  Mykola Shaparenkoвлиза
70' Benjamin Verbic  Benjamin Verbicжълт картон
Ердал Ракипжълт картон Ердал Ракип  67'
65' Сергей Сидорчук  Сергей Сидорчукчервен картон
Ердал Ракипгол Ердал Ракип  57'
Маркус Розенберггол Маркус Розенберг  48'
Bonke Innocentизлиза Bonke Innocent  46'
Ердал Ракипвлиза Ердал Ракип
39' Виктор Циганков  Виктор Циганковгол
36' Сергей Сидорчук  Сергей Сидорчукжълт картон
23' Artem Shabanov  Artem Shabanovжълт картон
20' Vladimir Shepelev  Vladimir Shepelevжълт картон
18' Vitalii Mykolenko  Vitalii Mykolenkoгол