Тъмните облаци над Емери се сгъстяват след нов провал (видео)

28 ноември 2019 | 23:59 - Обновена
  • копирано
  • 8

Арсенал имаше нужда от равенство у дома срещу Айнтрахт (Франкфурт), за да си гарантира класиране за пролетната фаза на Лига Европа, но загуби с 1:2 и усложни задачата си. Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата за "топчиите" в края на първото полувреме, но след почивката те бяха наказани за многото си пропуски. Два гола на японеца Дайчи Камада донесоха победата на Айнтрахт и оставиха Арсенал без успех в седми пореден мач, което със сигурност ще доведе до нова порция критики по адрес на Унай Емери.

В другия мач в група "F" Витория (Гимараеш) и Стандард (Лиеж) завършиха 1:1. По този начин Арсенал остана начело в подреждането с 10 точки, втори е Айнтрахт с 9, а Стандард има 7. В последния кръг белгийците приемат Арсенал и на теория имат шансове да продължат напред, но те са минимални заради разгромната загуба с 0:4 в Лондон.

Голямата новина в състава на Арсенал беше завръщането в състава на Гранит Джака, който изпадна в немилост, след като обиди феновете при смяната си в мача срещу Кристъл Палас (2:2) на 27 октомври. До швейцарския национал в средата на терена действаха Джоузеф Уилък, Киърън Тиърни и Калъм Чеймбърс, а в предни позиции започнаха Пиер-Емерик Обамеянг, Габриел Мартинели и Букайо Сака.

Старши треньорът на Айнтрахт Адолф Хютер пусна в атака португалското дуо Андре Силва и Гонсало Пасиенсия, а Филип Костич и Дани да Коща играеха по двата фланга.Арсенал можеше да поведе в 11-ата минута след прецизно центриране на Сака от аутлинията, но ударът на Обамеянг беше неточен. Не след дълго шанс се откри и пред Мартинели, но Фредерик Рьонов спаси. Стражът на Айнтрахт имаше важна намеса и в 29-ата минута след изстрел на Сака. Давид Луис пък се контузи и трябваше да бъде заменен. На мястото на бразилеца влезе Матео Гендузи.

Арсенал продължи да търси гола, а гостите не затрудниха нито веднъж до почивката Емилиано Мартинес. В добавеното време на първата част Мартинели проби и центрира, Сака пропусна за Обамеянг и той откри резултата. Рьонов докосна топката, а тя се отби и от напречната греда, преди да спре в мрежата.В началото на втората част Чеймбърс се размина с втори гол за "топчиите". Айнтрахт погледна по-смело напред и изравни в 55-ата минута с красив гол на Камада, който получи пас от Да Коща и с много майсторски удар изненада Мартинес.

След час игра Емери пусна на терена и Месут Йозил, но домакините вече действаха твърде разконцентрирано. В 63-ата минута Костич пропусна да направи обрата факт, но това стори отново Камада секунди по-късно.

До края Арсенал не направи нищо в офанзивен план и за пореден път показа неувереност при лош развой на мача. Въпреки това, "топчиите" ще се класират напред, освен ако не загубят с 5 гола разлика гостуването си на Стандард. Айнтрахт пък трябва да спечели срещу аутсайдера в групата Витория у дома, за да продължи към фазата на елиминациите.

Давид Луис Давид Луис23 Макото Хасебе20 Макото Хасебе
Сократис Папастатопулос Сократис Папастатопулос5 Мартин Хинтерегер13 Мартин Хинтерегер
Калъм Чеймбърс Калъм Чеймбърс21 Дани да Коща24 Дани да Коща
Гранит Джака Гранит Джака34 Дайчи Камада15 Дайчи Камада
Джоузеф Уилок Джоузеф Уилок28 Желсон Фернандеш5 Желсон Фернандеш
Киърън Тиърни Киърън Тиърни3 Джибрил Соу8 Джибрил Соу
Габриел Мартинели Габриел Мартинели35 Филип Костич10 Филип Костич
Пиер-Емерик Обамеянг Пиер-Емерик Обамеянг14 Гонсало Пасиенсия39 Гонсало Пасиенсия
Букайо Сака Букайо Сака77 Андре Силва33 Андре Силва
Лукас Торейра Лукас Торейра11 Доминик Коор28 Доминик Коор
Матео Гендузи Матео Гендузи29 Мият Гачинович11 Мият Гачинович
Месут Йозил Месут Йозил10
Матео Гендузижълт картон Матео Гендузи  90' Гонсало Пасиенсия  Гонсало Пасиенсияжълт картон
Гранит Джакажълт картон Гранит Джака  87'
Шкодран Мустафиизлиза Шкодран Мустафи  76'
Лукас Торейравлиза Лукас Торейра
Шкодран Мустафижълт картон Шкодран Мустафи  74'
64' Дайчи Камада  Дайчи Камадагол
Габриел Мартинелиизлиза Габриел Мартинели  60'
Месут Йозилвлиза Месут Йозил
59' Давид Абрахам  Давид Абрахамжълт картон
55' Дайчи Камада  Дайчи Камадагол
46' Андре Силва  Андре Силваизлиза
Матео Гендузивлиза Матео Гендузи
21' Филип Костич  Филип Костичжълт картон