Брага и Уулвърхамптън си спретнаха надстрелване и в комплект продължават напред (видео)

28 ноември 2019 | 21:52 - Обновена
  • копирано
  • 0
Отборите на Брага и Уулвърхамптън си спретнаха истинско надстрелване в сблъсъка помежду си от група "К" в Лига Европа. Срещата обаче завърши без победител - 3:3. Този резултат обаче устроваше и двата тима, които в комплект си осигуриха класиране за следващата фаза.

Брага поведе в 6-ата минута, когато Андре Орта отправи далечен удар, топката рикошира в защитник и прехвърли вратаря за 1:0.

До края на полувремето обаче Уулвърхамптън направи пълен обрат. Първо в 14-ата минута след центриране отляво Раул Хименес с глава порази вратата за 1:1.

В 34-ата минута Хименес задържа топката пред пеналта и елегантно намери включилият с от задна позиция Дохърти, който с глава вкара за 1:2.

Само минута по-късно Траоре бе изведен пред наказателното поле, напредна и стреля по земя за 1:3.

Брага обаче успя да стигне до равенство през втората част. В 64-ата минута Галено се измъкна в наказателното поле и пусна успоредно на голлинията към Паулиньо, който засече топката във вратата за 2:3.

В 79-ата минута се стигна до разиграване след корнер, топката бе центрирана към Франсерджо, който с глава я прати във вратата за крайното 3:3.

След това равенство Брага запазва първата си позиция в групата с 11 точки, а Уулвс остават втори с 10 точки. И двата тима обаче вече са сигурни участници на 1/16 финал, след като в другия мач в групата Бешикташ се наложи с 2:1 над Слован и така уби надеждите на словаците.
Pabloвлиза Pablo
84' Леандер Дендонкер  Леандер Дендонкержълт картон
80' Диого Жота  Диого Жотаизлиза
Патрик Кутроне  Патрик Кутроневлиза
Франсерджиогол Франсерджио  79'
75' Адама Траоре  Адама Траореизлиза
Рубен Винагре  Рубен Винагревлиза
Рикардо Ортаизлиза Рикардо Орта  73'
Руи Фонтевлиза Руи Фонте
69' Раул Хименес  Раул Хименесизлиза
Педро Нето  Педро Нетовлиза
68' Раул Хименес  Раул Хименесжълт картон
Паулиньогол Паулиньо  65'
Уолъсизлиза Уолъс  58'
Уилсън Едуардовлиза Уилсън Едуардо
Wenderson Galenoжълт картон Wenderson Galeno  37'
35' Адама Траоре  Адама Траорегол
34' Мат Дохърти  Мат Дохъртигол
14' Раул Хименес  Раул Хименесгол