Обрат в Берн върна Порто в играта (видео)

28 ноември 2019 | 22:14 - Обновена
  • копирано
  • 0

Порто беше близо до загубата при гостуването си на Йънг Бойс, но с два късни гола стигна до обрат с 2:1 и значително увеличи шансовете си да се класира за директните елиминации в Лига Европа. И двете поапдения за “драконите” отбеляза Венсан Абубакар, а за домакините от Берн точен беше Кристиан Фаснахт.

В другия мач от група “G” Фейенорд и Рейнджърс завършиха 2:2, което означава, че преди последния кръг всички отбори имат шансове да продължат на 1/16-финалите. Лидер с 8 точки е шотландският гранд, следван от Порто и Йънг Бойс с по 7, а Фейенорд е с 5, но също е в битката за втората позиция.

Швейцарците загубиха гостуването си в Португалия с 1:2 и днес бяха амбицирани за реванш. Те поведоха още в 6-ата минута с попадение на Кристиан Фаснахт, който скочи най-високо в наказателното поле след центриране от фаул и с глава преодоля Аугустин Маркесин.

Веднага след попадението действията се пренесоха в половината на домакините, но Муса Марега и Хесус Корона пропуснаха да изравнят. Натискът на португалците продължи и през второто полувреме. Вратарят на Йънг Бойс Давид фон Балмос обаче беше безупречен.

Логичното се случи в 76-ата минута след подаване на Марега към Абубакар, който хладнокръвно вкара за 1:1. Три минути по-късно след изпълнение на корнер Абубакар беше забравен на далечната греда и отбеляза втори гол за Порто.

Йънг Бойс не успя да реагира в оставащите минути и в последния кръг ще трябва да гони победа като гост на Рейнджърс, за да се класира за 1/16-финалите. Порто пък ще е домакин на Порто.

Michel Aebischer Michel Aebischer20 Отавио25 Отавио
Nicolas Brice Moumi Ngamaleu Nicolas Brice Moumi Ngamaleu13 Муса Марега11 Муса Марега
Роже Асале Роже Асале17 Mamadou Loum Ndiaye15 Mamadou Loum Ndiaye
Жан-Пиер Нсаме Жан-Пиер Нсаме18 Венсан Абубакар9 Венсан Абубакар
Jordan Lotomba Jordan Lotomba29 Diogo Leite4 Diogo Leite
Гийом Оаро Гийом Оаро99 Wilson Manafa18 Wilson Manafa
Кристофър Мартинс Кристофър Мартинс35 Луис Диас7 Луис Диас
88' Алекс Телес  Алекс Телесжълт картон
84' Хесус Корона  Хесус Коронаизлиза
Diogo Leite  Diogo Leiteвлиза
Сайди Янкоизлиза Сайди Янко  81'
Гийом Оаровлиза Гийом Оаро
79' Венсан Абубакар  Венсан Абубакаргол
Венсан Абубакар  Венсан Абубакаржълт картон
76' Венсан Абубакар  Венсан Абубакаргол
74' Mamadou Loum Ndiaye  Mamadou Loum Ndiayeизлиза
Луис Диас  Луис Диасвлиза
Фабиан Лустенбергеризлиза Фабиан Лустенбергер  70'
Jordan Lotombaвлиза Jordan Lotomba
Роже Асалеизлиза Роже Асале  57' Wilson Manafa  Wilson Manafaжълт картон
Кристофър Мартинсвлиза Кристофър Мартинс
46' Шансел Мбемба  Шансел Мбембаизлиза
Wilson Manafa  Wilson Manafaвлиза
8' Шансел Мбемба  Шансел Мбембажълт картон